مزایای ورزش با هولاهوپ یا حلقه لاغری

در این مقاله  موضوع مزایای تمرین با هولاهوپ یا حلقه لاغری، رابطه آن با چربی سوزی، فعالیت قلب و عاملی یرای شادی در کنار کاهش وزن و لاغری و انعطاف پذیری بدن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

 

1. حلقه زدن تمرینی برای هسته بدن

2. هولاهوپ تمرینی برای کل بدن 

3. هولاهوپ باعث چربی سوزی می شود

4. هولاهوپ برای قلب مفید است

5. هولاهوپ انعطاف پذیری و استحکام ستون فقرات را بهبود میبخشد

6. هولاهوپ هماهنگی بین چشم و دست و دیگر توانایی های حرکتی را بهبود می بخشد

7. هولاهوپ، عامل شادی

 

حلقه زدن تمرینی برای هسته بدن

حلقه زدن بطور منظم، میتواند به شما کمک کند تا ماهیچه شکم و دور کمرتان به سرعت تقویت شود و چربی های این نواحی که اغلب مشکل سازند، از بین بروند. مطالعات نشان میدهد که حلقه زدن، میتواند چربی هایی که برای مدت زیادی در بدن مانده و سفت شده، به سختی از ماهیچه ها جدا میشود و برای قلب مضر است را بسوزاند. این موقعیتی است که آن را  برد- برد مینامیم.

بیشتر بدانید : مضرات تمرین با حلقه لاغری(هولاهوپ)

 

هولاهوپ تمرینی برای کل بدن 

تحقیقات اخیربه این نکته اشاره دارد که تمرین کردن با هولاهوپ باعث تقویت 30 ماهیچه در بدن میشود. از ترکیب کردن بعضی حرکات باهم، میتوانید به راحتی روی بازوها، ران ها و هسته بدن کار کنید.

هولاهوپ تمرینی برای کل بدن

 

هولاهوپ باعث چربی سوزی می شود

اخیرا شورای ورزش آمریکا ثابت کرده است که هر یک ساعت حلقه زدن، بالای 400 کالری میسوزاند. همچنین اگر بخش های دیگری مثل دست ها و پاها در تمرین با هولاهوپ درگیر شوند، در هر ساعت حلقه زدن، بیش از 600 کالری میسوزانید. بر طبق پژوهشی در سال 2009، حلقه زدن با شدت بالا برای 8 دقیقه به شما یک تمرین عالی قلبی عروقی میدهد و باعث میشود 50 کالری بسوزانید؛ یعنی 6.5 کالری در هر دقیقه!
براساس مطالعات شورای ورزش آمریکا، با حلقه زدن 7 کالری در دقیقه می سوزانید.

بیشتر بدانید : آموزش حلقه زدن برای افراد مبتدی

 

هولاهوپ برای قلب مفید است

حلقه زدن یک تمرین با شدت بالا برای ماهیچه هاست. به خصوص برای ماهیچه ای که از اهمیت خاصی برخوردار است؛ قلب! 
هرکسی که حلقه میزند میداند که در همان دقیقه اول ضربان قلب بالا میرود. تمرین با هولاهوپ برای 20 دقیقه در روز با شدت زیاد، یک فعالیت فیزیکی است که برای بهبود یافتن و حمایت کردن از سلامتی توصیه میشود.

هولاهوپ باعث چربی سوزی می شود

هولاهوپ انعطاف پذیری و استحکام ستون فقرات را بهبود میبخشد

حرکاتی که با حلقه انجام میدهید، به دلیل تمرین دادن ستون فقرات، میتواند انعطاف پذیری شما را افزایش دهد و همچنین از آسیب دیدگی کمر و پشت جلوگیری کند. زمانیکه حلقه میزنید، خود را با ریتم خاصی به جلو و عقب تکان میدهید و کل وزنتان را در امتداد یک راه منتقل میکنید. این حرکت فشار را از استخوان خاجی و اطراف آن برمیدارد و در نتیجه ی بهتر شدن استخوان خاجی، ستون فقرات نیز اصلاح میشود، جریان خون در آن بهبود یافته و انعطاف پذیری کلی آن افزایش میابد.

 

هولاهوپ هماهنگی بین چشم و دست و دیگر توانایی های حرکتی را بهبود می بخشد

مانند همه ورزش های دیگر، حلقه زدن هم بین چشم و دست هماهنگی ایجاد میکند و با این کار علاوه بر ماهیچه ها، مغزتان را نیز به چالش میکشد. حلقه زدن در جهت طبیعی و جهت معکوس، یک موقعیت عالی است که مغزتان را درگیر کرده و با چرخیدن به سمت غالب و سپس به سمت غیر غالب، تعادل بدنتان را تضمین میکند.

هولاهوپ انعطاف پذیری و استحکام ستون فقرات را بهبود میبخشد

هولاهوپ، عامل شادی

در کنار مزایای بی نظیر فیزیکی و تناسب اندام که هولاهوپ برایتان به ارمغان می آورد، خیلی از ما عاشق آن میشویم؛ به این خاطر که به ما حس خوشحالی میدهد. در کنار اینکه با حلقه زدن آندروفین در بدن ترشح میشود، پس از تمرین با آن میتوانید تاثیر مثبت این فعالیت را در روحیه تان احساس کنید. بعد از ورزش با حلقه، اغلب ما احساس جوانتر شدن، قوی ت شدن و با اعتماد به نفس تر شدن میکنیم. به بیان دیگر حس بهتری به خودمان داریم.
ورزش با هولاهوپ هم مانند دویدن، میتواند یک فعالیت فردی یا گروهی باشد. تنها چیزی که به آن احتیاج دارید، یک حلقه است که در مرکز بدنتان قرار میگیرد و فعالیت سالم برای شروع یا پایان یک روز بلند است که میتوانید با خانواده یا دوستان آن را انجام دهید. 8 دقیقه حلقه زدن در روز، راهی برای رسیدن به تناسب اندام و روشی برای زندگی سالم است.

هولاهوپ، عامل شادی
 

0 دیدگاه
در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید.
مقالات مرتبط
کالاورزش