خرید تی آرایکس TRX

تی آر ایکس  چیست ؟

کلمه TRX یا Total Body Resistance Exercise را می توان ورزشی متشکل از یک بند و دو دستگیره که بسیار مقاوم می باشند دانست در این بند ها نیز از حالت کشسانی استفاده گردیده است در ورزشTRX  بههیچ عنوان از وزنه استفاده نمیشود و برای انجام حرکات ورزشی از نیروی وزن خود فرد استفاده می شود.این ورزش را که می توان تقریبا ورزشی نو دانست و به سرعت در حال توسعه می باشد یکی از دلایل این توسعه را می توان سهولت استفاده از آن دانست.در این ورزش نیازی به هزینه های زیاد و باشگاه ورزشی نمی باشد فقط کافیست با قیمت اندک این وسیله ورزشی را تهیه نمایئد و در هر کجا که هستید به تمرین مشغول شوید. 

 

1. تی آر ایکس  چیست ؟

2. چه حرکت های با تی آر ایکس قابل انجام می باشد

3. فواید ورزش تی آر ایکس

4. عوارض ورزش تی آر ایکس

5. برترین برندهای تی ار ایکس داخلی

6. از کجا تی آر ایکس تهیه کنیم

 

 

چه حرکت های با تی آر ایکس  قابل انجام می باشد

انجام حرکت های ورزشی با  تی آر ایکسباعث بهبود بهتر عضلات نسبت به سایر ورزش ها می شود علت آن را می توان این دانست که بدن در این ورزش  نسبت به سایر ورزش ها  در شرایط مصرف انرژی بیشتری است و این خود دلیلی بر تقویت عضلات می باشد. حرکت های ورزشی که با TRX  می توان انجام داد شامل

  • حرکت شنای سوئدی: باعث تقویت عضلات شانه،سینه،بازوها 
  • حرکت پرس سینه: باعث تقویت عضلات بازو و سینه 
  • حرکت قایقی: باعث تقویت عضلات شکم، شانه، بازو 
  • حرکت قایقی تک دست: باعث تقویت عضلات پشت، شکم، شانه،بازو 
  • حرکت جلو بازو: باعث تقویت عضلات شکم، بازو
  • حرکت پرس سینه ایستاده: باعث تقویت عضلات شکم،سینه،شانه
  • حرکت لانچ: باعث تقویت عضلات پا و شکم
  • حرکت اسکوات: باعث تقویت عضلات شکم، سرینی و همسترینگ

این ها بخشی از مهم ترین حرکت های ورزشی که با  TRX قابل انجام می باشد هستند.

بیشتر بدانید : لاغری با تی آر ایکس TRX و چند نمونه از تمرینات آن

چه حرکت های با تی آر ایکس  قابل انجام می باشد

فواید ورزش تی آر ایکس

ورزش TRX  را می توان یکی از کم هزینه و موثر ترین رشته های ورزشی تقویت عظلات دانست اگر بخواهیم به طور اجتمالی از فواید این ورزش نام ببریم می توان به مواردی مانند : افزایش انعطاف پذیری، افزایش قدرت بدنی، بهبود سیستم ایمنی، بهبود متابولیسم و سوخت و ساز بدن، چربی سوزی بدن، نصب آسان و راحت در هر مکان، استفاده از وزن بدن و کاهش گرفتگی از عضلات اشاره کرد.

بیشتر بدانید : تی آر ایکس TRX یا پیلاتس کدام بهتر است ؟

فواید ورزش تی آر ایکس

عوارض ورزش تی آر ایکس

انجام هر ورزشی بجز فواید فراوان خود دارای عوارضی نیز می تواند باشد ورزش TRX  نیز از این از این ماجرا مستثنا نمی باشد بعضی از کارشناسان هم نظر مساعدی در مورد انجام این نوع تمرینات ندارند . به عنوان مثال معتقدند که کش های مربوط به این نوع ورزش، ممکن است  تاثیر  نامناسبی بر بدن بگذارند و احتمال می دهند که این کش ها برای برخی افراد که از نظر مفصلی در حد مناسبی نیستند، ممکن است سبب آسیب رسانی شود. علاوه بر این، برخی کارشناسان می گویند که این ورزش برای افرادی مبتدی و یا افرادی که قدرت بدنی خوبی ندارند، مناسب نبوده و بهتر است در مرحله اولیه از ورزش های سبک تر شروع کنند و پس از آمادگی کامل به سراغ تمرینات تی آر ایکس بروند.

بیشتر بدانید : فواید تمرینات تی آر ایکس TRX

برترین برندهای تی ار ایکس داخلی

با پیشرفت ورزش در کشورمان باعث تقویت در امر تولید لوازم ورزشی نیز گردیده ایم این پیشرفت بشکلی می باشد که بسیاری از اجناس تولید داخل قابل رقابت و حتی با کیفیت تر از اجناس مشابه خارجی خود هستند با حمایت از این تولید کنندگان و خرید اجناس ایرانی می توانیم باعث بهبود بیشتر نیز بشویم تولیدی های مانند: گاندو، تندر اسپرت، نوین،آمون،ولیعصر و ... می توان اشاره کرد.

برترین برندهای تی ار ایکس داخلی

از کجا تی آر ایکس تهیه کنیم

برای خرید تی ار ایکس یکی از بزرگترین مراجعه کالاهای ورزشی را می توان سایت کالاورزش دانست. یکی از علت های خوب بودن این سایت تخصصی بودن آن در امر ورزش می باشد. در این سایت می توانید هم اجناس را به صورت نو و هم دست دوم تهیه نمایید ضمن این که بزرگترین سایت برای مراجعه تولیدکنندگان لوازم ورزشی نیز می باشد. مهم ترین عامل دیگر این سایت قیمت اجناس آگهی شده می باشد که با خیال راحت می توان به آن اعتماد نمود و خریدی راحت را تجربه کرد.

0 دیدگاه
در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید.
مقالات مرتبط
کالاورزش