مزایای استفاده از تردمیل

راه های بی شماری برای شکل دادن به بدن وجود دارد که نسبت به تمام گزینه ها و روش های موجود، این روش به نظر بسیار غافلگیر کننده است . 
 

 

1.راه رفتن روی تردمیل

2.دویدن با تردمیل

3.بالا رفتن از سرپائینی (تپه نوردی)

4.تمرینات فاصله دار با تردمیل

 

 

تردمیل از جمله تجهیزات ورزشی است که افراد میتوانند در تمام سطوح با آن تمرین کنند و نتیجه ی آن را خیلی زود مشاهده کنند.افرادیکه هیچوقت به عنوان دونده های حرفه ای تمرین نکرده اند میتوانند از مزایای تردمیل بهرمند شوند.
چهاردسته ی اساسی و زیربنایی برای هر تمرینی که با تردمیل انجام میشود وجود دارد که شامل راه رفتن،دویدن،بالا رفتن از سربالایی یا تپه نوردی، وقفه ایجاد کردن یا تغییر دادن تمرین هستند . 
انجام این چهار عمل باعث میشود که تمرین کردن بسیار هیجان اگیز تر باشد. برنامه های تمرینی زیادی در دسترس هستند که با توجه به هدف خاصی در ذهن ساخته میشوند. برخی از آنها برای چربی سوزی و برخی دیگر برای افزایش سرعت دویدن هستند. اگر هیچکدام از تمرینات از پیش ساخته شده برای شما تاثیری نداشت، ساختن یک برنامخ جدید برای نتیجه گرفتن آسان است .

بیشتر بدانید : چگونه اثر بخشی تمرین با تردمیل را افزایش دهیم ؟

دستگاه تردمیل

راه رفتن روی تردمیل

راه رفتن یکی از ابتدایی ترین تمریناتی است که میتوان روی تردمیل انجام داد. هرکسی با هر شکل بدنی، سایز و آمادگی جسمانی میتواند روی تردمیل راه برود. برای شروع کافیست که سرعت تردمیل را تنظیم کنید و شروع به راه رفتن کنید. در ابتدا بهتر است که با سرعت پایین شروع به راه رفتن کنید. همچنین برای کسانیکه اضافه وزن زیادی دارند، راه رفتن بهترین گزینه است. رااه رفتن میتواند در کوتاه مدت نتیجه ی خوبی را در پی داشته باشد. پس از یکبار مشاهده ی نتایج بدست آمده ، افراد انگیزه پیدا میکنند تا ورزش با تردمیل را ادامه دهند و وزن بیشتری کم کنند. همچنین راه رفتن تاثیر خوبی بر روی مفاصل دارد. پزشکان توصیه میکنند که این کار را آرام شروع کنید. مخصوصا افرادیکه چاق هستند و به تازگی پیاده روی را شروع کردند. برنامه های زیادی برای پیاده روی کردن وجود دارد. در اکثر این برنامه ها، تمرینات بصورت هفتگی افزایش پیدا میکنند. 8 تا 12 هفته مناسب ترین دوره زمانی برای پیاده روی کردن است. هر هفته شما ماهیچه هایتان را بیشتر از هفته ی قبل قوی میکنید و این به فرد اجازه میدهد که تمرینات ورزشی خود را کمی گسترده تر کند.
با پیروی کردن از برنامه ی مخصوص ورزشی و دنبال کردن آن زودتر و آسان تر از چیزی که انتظار دارید به نتیجه دلخواهتان می رسید .

بیشتر بدانید : آیا تمرین با تردمیل باعث زانو درد می شود ؟

تمرین راه رفتن بر روی تردمیل

دویدن با تردمیل

دویدن برای همه مناسب نیست. به نظر میرسد که مردم یا دویدن را دوست دارند یا از آن متنفرند وکسی نیست که هم به دویدن علاقه داشته باشد و هم از آن فراری باشد. وقتی فردی تصمیم به دویدن میگیرد، بهترین روش را برای رسیدن به راه های طولانی انتخاب کرده است و این مسئله ای است که هرکسی برای شروع کار و طی کردن مسافت های طولانی از آن استفاده نمیکند . تعداد زیادی برنامه برای دویدن وجود دارد که میتواند به افراد کمک کند تا بوسیه ی آن استقامت و سرعت بالا ببرند. 
برنامه های ورزش با تردمیل مخصوصی هست که به هر فرد جداگانه کمک میکند تا تبدیل به دونده ای حرفه ای شوند و عملکرد خود را از طریق دویدن بهبود ببخشند. مقدار زمانی که نیاز است این برنامه ها به سرانجام برسند بستگی به هدفی که هر فرد از دویدن دارد وابسته است. بعضی از این برنامه ها فقط 20 دقیقه زمان نیاز دارند تا تبدیل به یک تمرین عالی شوند یک تمرین خوب حتی میتوااند در بازه های زمانی کوتاه انجام شود.

بیشتر بدانید : آشنایی با تردمیل و اجزای آن

دویدن بر روی تردمیل

بالا رفتن از سرپائینی (تپه نوردی)

تمرین تپه نوردی یا همان راه رفتن در سربالایی  و شیب برای افرادی است که بطور پیشرفته پیاده روی میکنند یا میدوند. تمرینات تپه نوردی به دلایل متنوع و مختلفی انجام میشود . بعضی از افراد راه رفتن روی تردمیل را کاری خسته کننده میدانند و به همین دلیل کمی شیب به تردمیل میدهند که تمرین کردن برایشان هیجان داشته باشد. بعضی از افراد از تپه نوردی جهت آمادگی پیدا کردن برای رخدادهای آینده استفاده میکنند. بعضی از تردمیل ها برنامه از پیش تعیین شده ای برای تمرینات تپه نوردی دارد و تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که دکمه ی شروع را فشار دهید. برای کسانیکه میخواهند میخواهند از تمرین کردن با تردمیل یک نتیجه مخصوص بگیرند، میتوانند از برنامه های تپه نوردی بیشماری که موجود است استفاده کنند تا به چیزی که نیاز دارند برسند .

بیشتر بدانید : راهنمای خرید تردمیل ارزان و با کیفیت

دویدن بر روی شیب تردمیل

تمرینات فاصله دار با تردمیل

برخی عقیده دارند که تمرینات فاصله دار احتمالا سخت ترین تمرین برای انجام دادن با تردمیل است. این نوع از تمرینات با استفاده از سرعت ها و شیب های مختلف انجام میشود. مانند تمرینات تپه نوردی ، خیلی از تردمیل ها از پیش برنامه ریزی شده اند که در بین برنامه متوقف شوند. همچنین مثل تپه نوردی که نیاز به نتایج اختصاصی دارد، برای تمرین توقفی هم برنامه های زیادی در دسترس است . استفاده از تمرین توقفی کمک میکند تا تاثیرات بیشتری در خود احساس کنید. ماهیچه های مختلفی در این ورزش استفاده میشوند و قدرت بدنی را به روش های مختلف افزایش میدهند . 

تمرینات فاصله دار با تردمیل

استفاده کردن از تردمیل برای تمرین کار خسته کننده ای نیست. راه های زیادی وجود دارد که تمرین متفاوتی با زیاد و کم کردن شدت ورزش داشته باشید. 4 دسته بندی که قبلا ذکر شد میتوانند برای ایجاد یک برنامه منحصر به فرد با هم ترکیب شوند و نتیجه بسیار خاصی در پی داشته باشند. ساختن یک برنامه ی پیاده روی با توقف بسیار ساده است. همچنین برنامه ریزی برای یک تپه نوردی هم بسیار آسان است. کسانیکه راه میروند، میدوند و حتی ورزشکاران در هر رشته ی ورزشی میتوانند از تردمیل برای مزیت های آن و نتیج دقیقی که میخواهند به آن برسند استفاده کنند .

مزایای تمرین با تردمیل

کالاورزش