8 تمرین که بیشترین مقدار کالری سوزی را دارند

فعالیت هایی که در این مقاله عنوان شده، در مقدار محدودی از زمان، کالری قابل توجهی میسوزانند. این فعالیت ها شما را در مسیر درست کالری سوزی قرار میدهد و به ازای سوزاندن 1500 کالری، یک پوند از وزنتان کم میشود.
لیست را مرور کنید ، تمرینتان را انتخاب کنید و برای عرق ریختن آماده شوید.

 

1.کیک بوکسینگ

2.شنا کردن

3.اسکی

4. طناب بازی 

5.یوگا

6.دستگاه قایقرانی

7.والیبال

8.سنگ نوردی

 

1- کیک بوکسینگ
برای بوکس  کردن، نیاز نیست که شما تبدیل به راکی دوم شوید. بوکس یک رقابت رزمی است از هنر کیک بوکسینگ که به علت شدت بالای تمرینات آن، کالری سوزی جدی هم دارد. این ورزش ترکیبی از حرکات آمیزشی مشت ها و لگدها است. یک بررسی توسط شورای ورزش آمریکا که روی 4 مدل مختلف از کلاس های کیک بوکسینگ نظارت میکردند، گزارش داده اند که وزن آنها بطور میانگین 135 پوند است و در هر ساعت بین350 تا 450 کالری میسوزانند.

بیشتر بدانید : فواید ومضرات ورزش بوکس

کیک بوکسینگ ورزشی برای چربی سوزی

2- شنا کردن
اگر برای مفاصل خود نگرانید، شنا کردن یک ورزش عالی و آسان با شدت کم است. شنا همچنان که برای پشت و زانوها مفید است، باعث سوزاندن کالری زیادی هم میشود. تحقیقاتی در دانشگاه پزشکی ورزشی آمریکا انجام شده است که نشان میدهد یک ساعت شنا کردن آزادانه توسط فردی که 130 پوند وزن دارد، بین 413 تا 590 کالری میسوزاند. ولی این میزان به سرعت ورزش کردنتان بستگی دارد. حرکت پروانه بیشترین مقدار کالری را میسوزاند و باعث برجسته شدن ماهیچه ها میشود. همچنین ترکیبی از هل دادن و کشیدن بازوها به همراه لگد دلفینی پاها، در فردی با میانگین ورزن 130 پوند، 649 کالری در هر ساعت میسوزاند.

بیشتر بدانید : کاملترین راهنمای خرید و انتخاب عینک شنا

شنا تمرینی برای چربی سوزی

3- اسکی
در ورزش اسکی فقط با تکیه بر استحکام خودتان میتوانید حرکت کنید و با قدرت روی زمین برفی پیش بروید. ممکن است زمان بر باشد اما تمرینی بسیار موثر برای تمام بدن است. در این ورزش ماهیچه ها همزمان به هل دادن و کشیدن مشغولند و مانند تمرینات ایروبیک پمپاژ خون را زیاد میکند. رتبه اسکی در کالری سوزی بالاست. بطور مثال فردی با میانگین وزن 200 پوند، در هر ساعت حدود 600 کالری میسوزاند.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید چوب اسکی و انواع آن

اسکی تمرینی برای کالری سوزی

4- طناب بازی 
طناب زدن را یک بازی کودکانه در نظر نگیرید و مزایای آن را از دست ندهید. همانطور که از بازی های زمان کودکی به یاد دارید، طناب زدن یک ورزش قلبی عروقی عالی برای بزرگسالان محسوب میشود. فقط باید مقدار بیستری نیرو در پاهایتان ذخیره کنید. بر اساس یافته های انستیتو پرش با طناب، شما باید 120 RPM یا 2 بار در ثانیه یک طناب بزنید و رها کنید. فقط ده دقیقه از این RPM ، 125 کالری میسوزاند. در واقع 10 دقیقه پریدن با قدرت معادل 30 دقیقه پیاده روی آرام است. 

بیشتر بدانید : چند نمونه از تمرینات چربی سوزی با استپ

طناب زدن تمرینی برای کالری سوزی

5-یوگا
یوگا فقط یک فعالیت مخصوص روزهای استراحت نیست. این ورزش به شما کمک میکند تا انعطاف پذیری بدنتان بهبود یابد. همچنین طی انجام آن فکرتان نیز تقویت میشود و این دو عامل بزرگ کالری سوزی در افراد است. در کلاس یوگا حرکت ها و انتقال از یک حرکت به حرکت دیگر با نوع نفس کشیدن تطبیق داده شده است. انجام این حرکات در یک فرد 150 پوندی معادل سوزاندن 600 کالری در ساعت است.

بیشتر بدانید : نحوه انتخاب بهترین مت یوگا

یوگا ورزشی برای سلامتی و کالری سوزی

6-دستگاه قایقرانی
اگر به دنبال یک تمرین هوازی در باشگاه هستید که ضربان قلبتان را بالا ببرد، دستگاه قایقرانی گزینه مناسبی برای شماست. بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد یک فرد 185 پوندی میتواند 377 کالری در نیم ساعت بسوزاند. بدن بطور کامل در تمرینات با شدت کم باعث تقویت عضلات پشت، شانه ها و بازوها میشود. 
بعضی توصیه های ساده برای داشتن تمرینات بهتر:
 در زمان شروع و تمام شدن موقعیت پاهایتان باید صاف باشد ( بدون قفل شدن زانوها)
-   بدنتان باید زاویه دار باشد و کمی  به پشت تکیه دهید و دسته باید در زیر قفسه سینه باشد و آرنجتان به داخل باشد.
 در حین کشیدن دسته، پشتتان باید همیشه صاف باشد و همچنین شانه ها و پشتتان درگیر باشند.

دستگاه قایقرانی

7- والیبال
وقتی میخواهید یک فعالیت با کالری سوزی بالا و مفرح با دوستانتان داشته باشید، والیبال گزینه ی مناسبی است. ضربه زدن و میخکوب کردن توپ بالای تور میتواند مقدار کالری نسبتا خوبی بسوزاند. دانشگاه پزشکی هاروارد گزارش داده است که یک فرد 185 پوندی در یک والیبال غیر رقابتی، 133 کالری در 30 دقیقه میسوزاند. اگر این بازی به نوع رقابتی تبدیل شود، 178 کالری خواهید سوزاند. اگر شما به دنبال افزایش شدت تمرین هستید، به سمت ورزش هایی بروید که بیشتر چالش برانگیزند. 
والیبال ساحلی مقاومت فرد را بالا میبرد و یک فرد 185 پوندی در 30 دقیقه والیبال ساحلی 355 کالری میسوزاند.

بیشتر بدانید : مشخصاتی که یک توپ حرفه ای والیبال باید دارا باشد 

ورزش وایبال در کالری سوزی و کاهش وزن موثر است

8-سنگ نوردی
اگر شما به دنبال یک تمرین قلبی عروقی میگردید که استحکام قسمت فوقانی بدنتان را به چالش بکشید، دیوار سنگ نوردی باید یک راه سرگرم کننده باشد. بر اساس یافته های دانشگاه هاروارد، یک فرد 155 پوندی، وقتی از دیوار سنگ نوردی بالا میرود، بطور میانگین در هر 30 دقیقه 298 کالری میسوزاند. این تمرین با بالا بردن ضربان قلب، استقامت بدن را بهبود میبخشد و ماهیچه هایی را مستحکم میکند که شما از قدرت آنها بی خبر هستید ( مثل ساعد و نوک انگشتان). حتی دست و پای ثابت در سنگ نوردی میتواند دلیلی برای بهتر کردن انعطاف پذیری و جلوگیری از شل شدن عضلات بعد از تمرین شود. انرژی که هنگام سنگ نوردی مصرف میشود، با دویدن هر مایل در 8 تا 11 دقیقه برابر است.

سنگ نوردی تمرینی برای کالری سوزی
 

کالاورزش