5 فعالیتی که در آن استپ تمرینی استفاده می شود

استفاده از استپ تمرینی یک راه سرگرم کننده برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است.میتوانید استپ را در برنامه تمرینی خود قرار دهید و ماهیچه های پایین تنه را تقویت کنید و به حرکت درآورید.در این مقاله قصد داریم شما را با 5 فعالیت ورزشی ، ایروبیک ، حرکات وزنه دست ،  تمرینات اینتروال ، حرکات چرخشی ، توپ تمرینی ، که در آنها با کمک استپ تمرینی به کاهش وزن و تناسب اندام خواهید رسید را به شما معرفی کنیم . 

در ابتدا استپ تمرینی برای ایروبیک وجود داشت که دارای طراحی ساده، مناسب و استفاده از آنها آسان بود. امروزه استپ ها متناسب با هر نیاز شما وجود دارند. بیشتر آنها قابل حمل هستند و میتوان بعد از استفاده راحت آن را کنار گذاشت.اگر در این فکر هستید که یک سرگرمی روتین به تمرینتان اضافه کنید، این 5 فعالیت که در آن ها از استپ تمرینی استفاده می شود را در نظر بگیرید. 

تمرینات ایروبیک با استپ تمرینی

 

1.ایروبیک

2.وزنه دست

3.تمرینات اینتروال

4.حرکات چرخشی

5.توپ تمرینی


1- ایروبیک
ایروبیک همیشه یک راه عالی برای کاهش وزن است. اضافه کردن استپ ایروبیک به فعالیت های قلبی عروقی روزمره برای سلامتی سودمند است و همچنین باعث ایجاد سرگرمی می شود. ایروبیک برای کمک کردن به سلامت قلب در زمانیکه در حال شکل دادن به اندام خود هستید، طراحی شده است. یک استپ معمولی هم میتواند استقامت بدنتان را افزایش دهد.همچنین با استفاده از استپ تمرینی می توانید ماهیچه ی پاها، ران ها و باسن را به حرکت درآورید.بهتر است که در یک کلاس ایروبیک شرکت کنید. بعضی از کلاس های ورزشی از استپ تمرینات روزمره ی خود استفاده می کنند.

بیشتر بدانید : چند نمونه از تمرینات چربی سوزی با استپ ایروبیک

ورزش ایروبیک

2- وزنه دست
وزنه ی دست به افزایش حرکات ماهیچه ی دو سر و سه سر بازو کمک میکند. شما می توانید هر نوع ورزش با استپ را با تمرین خود ترکیب کنید و آن را در تمرینات سراسر بدن خود قرار دهید. این نوع تمرین استحکام و پایداری بدنتان را فراهم میکند. زمانیکه در دستتان وزنه دارید، تمایل به سخت تر کار کردن دارید. به یاد داشته باشید که استفاده از وزنه های دست کوچک، احتمال بروز آسیب را به حداقل میرسانید.

تمرینات وزنه با استپ ایروبیک

3- تمرینات اینتروال
تمرینات اینتروال برای سرعت دادن و پایین آوردن ضربان قلب، به چند تمرین و وسیله مختلف نیاز دارد. این یک فعالیت خوب برای انجام دادن، در زمانیکه از استپ تمرینی استفاده میکنید است.
هر نوع استپ برای این نوع تمرین عالی است. میتوان 15 دقیقه روی دوچرخه ثابت، 10 دقیقه روی تردمیل و 15 دقیقه دیگر را روی استپ به تمرین پرداخت. با افزایش دادن میزان ضربان قلبتان، چربی و کالری بیشتری میسوزانید. هر زمان که از استپ استفاده میکنید، ضربان قلبتان کاهش پیدا میکند. استپ ها از درجه و شدت کمتری نسبت به دوچرخه ثابت و تردمیل برخوردارند. اگر در تمرینات اینتروال قصد داشتید با استپ تمرینتان را کامل کنید، برای بالا بردن ضربان قلب از دوچرخه ثابت و تردمیل کمک بگیرید.

تمرینات اینتروال با استپ ایروبیک

4- حرکات چرخشی 
حرکات چرخش سریع روی استپ، خیلی زود به یک روش پر طرفدار برای کم کردن سایز اطراف کمر تبدیل شد. این مدل از تمرین با استپ برای استحکام، به حرکت در آوردن و سوزاندن چربی در قسمت میانی بدن استفاده می شود.در این تمرین وقتی کل بدنتان به حرکت درمیاید، باعث لاغر شدن کمر به پایین میشود. همچنین این تمرین با به حرکت درآوردن بازوها، مزایای بسیاری را به همراه دارد.

حرکات چرخشی با استپ تمرینی

5- توپ تمرینی
توپ تمرینی یک روش عالی برای افزایش دادن مقاومت شکم و بازوست. هر زمانی که با استپ ایروبیک تمرین میکنید، میتوانید توپ تمرینی را نیز به ورزش روزمره ی خود اضافه کنید. مزایای تمرینات قلبی عروقی با شدت کم و توپ تمرینی با استحکام کلی بدنتان کمک میکند.

استفاده از توپ تمرینی در تمرینات استپ

استپ تمرینی یک راه کم شدت و محبوب برای داشتن شکل فیزیکی خوب است. استپ های کوچک برای فضاهای کم و تمرین در محل کار عالی هستند. استپ های بزرگ پیشرفته ترند و برای انجام تمرینات ترکیبی در باشگاه بسیار کارآمد هستند.
 

کالاورزش