راهنمای خرید تردمیل ارزان و فواید آن

در این مقاله قصد داریم تمرین با تردمیل و فواید آن، راهکارهای کاهش وزن و چربی سوزی آن را بررسی نماییم  و در انتها راهنمای در مورد خرید تردمیلی ارزان را  توضیح دهیم.

 

1.راهکار کاهش وزن و چربی سوزی با تردمیل 

2.چگونه تمرین با تردمیل را شروع کنیم

3.فواید تردمیل

4.تمرینات هوازی با تردمیل 

5. راهنمای خرید تردمیل

 

تردمیل ارزان می تواند یکی از عوامل مهم در خرید آن باشد. قطعا با صرف نظر  از کارکردها و ویژگی های منحصر به فرد این وسیله ورزش برای تناسب اندام و کاهش وزن،  قیمت تردمیل نکته خیلی مهم و حائز اهمیتی است. تردمیل ها مثل هر وسیله دیگری، با توجه به امکانات و ویژگی های اضافی خود از قیمت بالاتری نیز دارد. با این اوصاف این وسیله ورزشی به عنوان یک تمرین بسیار موثر قلبی و عروقی به کار میرود. تنها با  چند دقیقه راه رفتن در روز بر روی تردمیل می توانید به هدف نهایی خود در زمینه تناسب اندام برسید. برخی اعتقاد دارند که ورزش کردن با تردمیل ساده ترین راه برای کاهش وزن، حفظ سلامتی و داشتن یک بدن سالم است.با تمام این اوصاف، مواردی وجود دارد که قبل از خرید تردمیل بهتر است بدانید. به عنوان مثال، چقدر زمان میتواند بر روی تردمیل صرف شود؟ اگر ۲۰ دقیقه با تردمیل ورزش می کنید، آیا باید تمرین های دیگری هم انجام دهید؟ آیا استفاده از تردمیل برای همه مناسب است؟

بیشتر بدانید : آشنایی یا تردمیل و اجزای آن

تردمیل ارزان

راهکار کاهش وزن و چربی سوزی با تردمیل 

برخی بر این عقیده اند که تمرین با تردمیل برای چند دقیقه می تواند به کاهش وزن کمک کند؛ این تفکر صحیح است. راه رفتن بر روی تردمیل به شما در کاهش وزن کمک می کند ، ولی انجام تمرین های دیگر نیز بسیار مهم است. بنابراین انجام تمرینات هوازی باعث کاهش وزن وچربی سوزی در بدن می شود. دستگاه تردمیل  بر پایه دویدن و پیاده روی بنا شده است و دقیقا در زیر مجموعه ورزش های هوازی قرار دارد. حتی اگر سطح تمرین های شما ابتدایی باشد در دراز مدت با داشتن برنامه صحیح و منظم، تاثیرات شگفت انگیزی بر افراد میگذارد.شما قطعا می توانید با استفاده از برنامه های تمرینی از پیش تعیین شده یا مخصوص، متناسب با شدت و سرعت تردمیل به نتیجه دلخواهتان برسید. آنچه که در کاهش وزن باید برایتان مهم باشد، میزان افزایش ضربان قلب شما است. هرگاه هنگام ورزش کردن احساس کردید قلب شما به تندتر می زند، بدانید در حال کالری سوزی و کاهش وزن هستید. اگر شما برنامه ورزشی خود را با نظم و مرتب پیگیری کنید، برایتان یک برنامه تمرینی ایده آل خواهد بود. قیمت پایین و ارزان تردمیل نیز میتواند در این مورد مهم باشد.

بیشتر بدانید : چگونه اثر بخشی تمرین با تردمیل را افزایش دهیم ؟

راهکار کاهش وزن و چربی سوزی با تردمیل

چگونه تمرین با تردمیل را شروع کنیم

با استفاده از دکمه های روی صفحه نمایش تردمیل میتوانید میزان سرعت را تعیین کنید. شما می توانید به راحتی مقدار سرعت را کم یا زیاد کنید، بهتر است در شروع کار با تردمیل چند دقیقه روی تردمیل راه بروید و بعد با افزایش سرعت، شدت تمرین های خود را بالا ببرید. همچنین می توانید از برنامه های تمرینی پیش فرض تردمیل استفاده کنید که به صورت خودکار در زمان تمرین، میزان سرعت تغییر خواهد کرد و به مرور بیشتر خواهد شد. این کار میتواند گزینه مناسبی برای تمرکز بیشتر در تمرین با تردمیل باشد.

بیشتر بدانید : مزایای تمرین با تردمیل

چگونه تمرین با تردمیل را شروع کنیم

فواید تردمیل 

تردمیل نه تنها به عنوان یکی از دستگاهای ورزشی مفید  برای قلب و عروق ، بلکه برای افزایش شدت و استقامت بدن نیز مورد استفاده است. آموزش قدرت شامل تقویت ماهیچه های پا، ایجاد استقامت و عملکرد عضلات از طریق تولید نیروی کارآمد، ثبات و تحرک است. همچنین در حفظ سلامت قلب و تقویت ریه ها، باعث می شود عضلات شما از اکسیژن کارآمدتری استفاده کند و این همان چیزی است که برای ورزش با تردمیل به آن نیاز دارید. در اینجا چند نکته را ذکر می کنیم که قبل از استفاده از تردمیل باید توجه داشته باشید:

  • دقت داشته باشید که همیشه در پشت تردمیل فضای کافی وجود داشته باشد
  • دستورالعمل مربوط به استفاده از تردمیل را با دقت مطالعه نمایید
  • - کفش مناسب ورزشی بپوشید
  • اگر ناراحتی قلبی و یا بیماری خاصی دارید قبل استفاده از تردمیل با پزشک خود مشورت کنید
  • تردمیل را بر روی سطحی صاف، تمیز و محکم فرار دهید
  • تردمیل را به دور از دسترس اطفال و کودکان نگاه دارید
  •  

تمرینات هوازی با تردمیل 

حالت شیب دار تردمیل برای تمرین قلبی و عروقی و هوازی بسیار مناسب است. این برای تقویت گروه عضلانی در قسمت پایین تنه، از پاها تا باسن را شامل می شود که مایه افزایش فشار به این نواحی برای انجام تمرین هایی سخت می شود. استفاده از این حالت برای هر روز و همیشه می تواند به زانو ها و کمردرد بلند مدت اثر ناخوشایند بگذارد. بهتر است استفاده از این ویژگی در تردمیل ها را به مقدار کم در برنامه خود بگنجانید. حالت تغییر شیب به صورت دستی و یا برقی بر قیمت تردمیل ارزان تاثیر گذار است.

بیشتر بدانید : آیا ورزش با تردمیل باعث زانو درد می شود ؟

تمرینات هوازی با تردمیل

راهنمای خرید تردمیل

قبل از خرید تردمیل، چند دقیقه با کفش روی تردمیل بدوید تا نسبت به شتاب، ضربه گیرها و دیگر امکانات آن اطمینان حاصل کنید. اگر تردمیل به سمت چپ و راست تکان می خورد، آن را نخرید. نسبت به نصب و راه اندازی آن نیز اطمینان حاصل کنید. تردمیل ها به نوع باشگاهی و خانگی تقسیم می شوند که بسته به نوع موتور (AC) باشگاهی و (DC) خانگی و همچنین به تک کاره بودن و چند کاره بودن نیز تقسیم می شوند. برای داشتن تردمیل چند کاره می توانید از عملکرد های اضافی مانند ویبراتور، ماساژور، دمبل و دراز و نشست نیز برخوردار شوید. قبل از خرید نسبت به چنین امکاناتی نیز آگاهی پیدا کنید.

کالاورزش