4 تمرین طلایی کراس اور و بررسی تخصصی آنها

در این مقاله به 4 تمرین طلایی دستگاه کراس اوربه همراه بررسی تخصصی دستگاه ، قیمت و نحوه خرید آن می پردازیم .

 

1. دستگاه کراس اور

2. تمرینات کراس اور

2.1 کراس اور سیم کش دوبل

2.2 کراس اور از پائین

2.3 کراس اور نشر خم

2.4 کراس اور جلو بازو

3. قیمت و خرید دستگاه کراس اور

 

دستگاه کراس اور

انجام حرکات تمرینی بوسیله دستگاه کراس اور از حرکات پایه ای در ورزش بدنسازی و پروش اندام محسوب می شوند این دستگاه یک وسیله ورزشی چند منظوره است که از آن میتوان در جهت تقویت ماهیچه های بازو، ماهیچه های سینه ، سرشانه و عضلات پشت بازو و همچنین حرکات تمرینی نشر رو توسط کابل براحتی انجام داد . بعید است که به یک باشگاه بدنسازی بروید و ببینید که دستگاه کراس اور در آن باشگاه نباشد و این به دلیل اهمیت این دستگاه و حرکات تمرینی که بوسیله این دستگاه انجام می شود است . دستگاه کراس اور در انواع  و اشکال متفاوتی وجود دارد که در ادامه به معرفی چند نمونه  از دستگاه و تمرینات آن خواهیم پرداخت.

بیشتر بدانید : تمرینات بدنسازی با هالتر

دستگاه کراس اور

تمرینات کراس اور

کراس اور سیم کش دوبل

برای انجام حرکت سیم کش دوبل وزنه های مناسب با توانایی خود را انتخاب کنید.  دستگیره های دستگاه را در بالاترین نقطه قرار داده و قفل کنید و در دو دستگبره را گرفته  در این هتگام دستان و بدن شما تداعی کننده کلمه تی خواهند بود به آهستگی دستها را از دو سمت به هم نزدیک کنید هنگام نزدیک شدن دستها به هم عضلات سینه فشرده می شوند با کمی تامل حرکت را دوباره تکرار کنید . انجام این حرکت باعث تقویت و حجم گیری عضلات سینه ای خواهد شد .

حرکت کراس اور سیم کش دوبل

کراس اور از پائین

برای انجام حرکت، دستگاه را در پائین ترین نقطه تنظبم و وزنه های مناسب با توانایی خود را انتخاب کنید. دستگیره های دستگاه را گرفته و یک گام به جلو بردارید. کف دستها به روبه سمت جلو قرار گرفته و مچ ها زیر آنها باشند در این وضعیت دست ها باید در دو طرف بدن در یک راستا باشند سپس آرنج ها را خم کرده و به سمت بالا به حرکت درآورید در نظر داشته باشید که دست ها باید همزمان بالا آمده و مقابل سینه قرار گیرند سپس دست ها را به وضعیت اولیه برگردانده و حرکت را دوباره انجام دهید. اجرای صحیح این حرکت قدرتی باعث تقویت عضلات سینه و سر شانه می شود .

حرکت کراس اور از پائین

کراس اور نشر خم

برای انجام این حرکت پس از انتخاب وزنه مناسب دستگیره های دستگاه را از هر سمت با دست مخالف بگیرید و در قسمت میانی دستگاه ایستاده و در زاویه 90 درجه خم شوید به طوری که پاهایتان از قسمت پشت بدن صاف باشند و زانوها خم نشوند سپس دست ها را تا شانه ها بالا بیاورید به طوری که طناب های دستگاه به صورت ضربدری از یکدیگر عبور کنند، سپس به آرامی دست ها را به موقعیت اولیه در مقابل قورک پاها پائین بیاورید و دوباره حرکت را تکرار کنید.

حرکت کراس اور نشر خم

کراس اور جلو بازو

برای انجام این حرکت پس از انتخاب وزنه مناسب دستگیره های دستگاه را به طوری گرفته که کف دستان رو به سمت بالا باشند سپس در میان دستگاه ایستاده و بازوها را در سطح شانه نگه دارید سپس دسنگیره ها را به سمت سر خود کشیده و دوبار دستان را به حالت اول بازگردانید و سپس حرکت را تکرار کنید اجرای این حرکت عضلات دو سر بازورا تقویت کرده و باعث گرد شدن عضلات بازو خواهد شد .

بیشتر بدانید : نکاتی مهم درباره تمرینات دوره ای بدنسازی

کراس اور جلو بازو

قیمت و خرید دستگاه کراس اور

امروزه تولید وسایل و تجهیزات بدنسازی در کشورمان پیشرفت زیادی داشته به نحوی که روز به روز شاهد تولید و خودکفایی بیشتر در زمینه تولید لوازم و تجهیزات ورزشی هستیم در این راستا واحد های تولیدی یسیاری اقدام به تولید اصولی و علمی تجهیزات بدنسازی نموده اند و یک بازار رقابت بر پایه کیفیت در محصول در کشور ایجاد شده است که در هفدهمین نمایشگاه صنعت ورزش کشور شاهد حضور تولیدکنندگان تجهیزات بدنسازی و محصولات آنها بوده ایم که محصولات تولیدی قابل قبول و دارای ضمانت نامه  وخدمات پس از فروش وبا کیفیتی در مقام رقابت با محصولات مشابه خارجی را عرضه کردند. شما میتوانید برای مشاهده تولیدات دستگاههای بدنسازی ، برند ها ، مدل های محصولات و اطلاع از قیمت ها و نحوه خرید و فروش آن به سایت ما مراجعه فرمائید .  

کالاورزش