مضرات تمرین با حلقه لاغری و نحوه انتخاب، خرید وقیمت آن

 در این مقاله به بررسی مضرات تمرین با حلقه لاغری و نحوه انتخاب، خریدو قیمت حلقه لاغری خواهیم پرداخت.

 

 

1. حلقه لاغری (هولاهوپ)

2. چند نکته مهم قبل تمرین با حلقه ورزشی

3. مضرات استفاده از حلقه لاغری

4. انتخاب، خرید و قیمت حلقه لاغری

 

 

حلقه لاغری (هولاهوپ)

امروزه ورزش با حلقه لاغری هولاهوپ محبوبیت خاصی بین افراد جامعه خصوصا بانوان پیدا کرده است. افرادی که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی را ندارند انجام فعالیت ورزشی به وسلیه حلقه ورزشی را بهترین راه ممکن برای ورزش در منزل حتی برای بازه زمانی محدود مناسب می دانند از جهتی که این حلقه ها بسیار کم هزینه و اقتصادی نیز هستند در بین بانوان بسیار محبوب شده اند. اگر مایل هستید که با حلقه لاغری چربی های شکم و پهلوی خود را از بین ببرید باید چند نکته مهم قبل از انجام این ورزش را رعایت کنید. 

حلقه لاغری (هولاهوپ)

چند نکته مهم قبل تمرین با حلقه ورزشی

- قبل از شروع تمرین حلقه لباسی بپوشید که دقیقا اندازه بدنتان باشد تا انجام تمرین برای شما راحتتر باشد. 
- برای شروع تمرین حلقه ای انتخاب کنید که مناسب با شرایط فیزیکی شما باشد و در انتخاب آن فاکتورهایی مانند اندازه حلقه، مدل، حالت و حتی رنگ حلقه مهم است که در ادامه به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.
- به طور حتم در مراحل اولیه تمرین حلقه از کمر شما خواهد افتاد در این حالت از تمرین و تا یافتن تمرکزکافی برای ناامید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید مهمترین نکته در حلقه زدن هنگامی است که شما بر آن تسلط پیدا می کنید در این هنگام است که شما بر آن شده اید تا از شر چربی های اضافی شکم و پهلوی خود رهایی پیدا کنید. 

بیشتر بدانید : مزایای ورزش با هولاهوپ یا حلقه لاغری

چند نکته مهم قبل تمرین با حلقه ورزشی

مضرات استفاده از حلقه لاغری

حلقه زدن، ورزشی است که به تقویت عضلات شکم و میانی بدن کمک می کند و در عین حال سبب سوزاندن چربی های اضافی این نقاط می شود ولی برای این ورزش باید نکات ایمنی را نیز در نظر داشت.استفاده از حلقه لاغری برای افرادی که تجربه آسیب دیدگی از ستون فقرات،دیسک کمر و یا شکستگی در این نقاط را دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود و افرادی که از مشکلات قلبی رنج میبرند پیش از اقدام به فعالیت با حلقه ورزشی حتما باید با پزشک متخصص مشاوره کنند. استفاده از حلقه هایی با وزن بیش از 2 کیلوگرم سبب فشار و کبودی در کمر می شود وبرای تمرین انتخاب وزنه مناسب حلقه خود یک فکتور مهم محسوب می شود. استفاده نا متعارف و بیش از اندازه سبب فشار در پهلوها و کمر خواهد شد و پیشنهاد می شود در روز بیش تر 40 الی 45 دقیقه با حلقه تمرین نشود. یرای کم شدن فشار تمرین میتوان هر 5 دقیقه جهت گردش حلقه را تقییر داد که این عمل خود یک نوع تنوع در انجام تمرین است و میتوان برای کم کردن فشار حاصل از تمرین بر روی زانوها، پاها را کامل صاف نگه نداشت و هر از گاهی حرکات ایستایی پا را عوض کرد. در صورت رعایت این اصول تمرینی حلقه ورزشی هیچ ضرری برای سلامت بدن نخواهد داشت و با انجام یک برنامه تمرینی مناسب میتوان به تناسب اندام رسید.

مضرات استفاده از حلقه لاغری

انتخاب، خرید و قیمت حلقه لاغری

برای انتخاب حلقه ابتدا از سطح زمین تا قسمت کمر خود را انداره گیری کنید. اندازه بدست آمده به شما نشان میدهد که خرید چه حلقه ای و با چه قطری برای شما مناسب است برای انتخاب دقیق، حلقه را به صورت عمودی بر روی زمین قرار دهید ارتفاع حلقه باید به بین سینه و شکم تان برسد با انجام این کار میتوانید حلقه مورد نظر خود را به راحتی انتخاب و  خریداری کنید. بیشتر افراد برای شروع تمرین حلقه ای با قطر 100 الی 110 سانت را انتخاب می کنند. البته لازم به ذکر است که با کسب مهارت در تمرینات حلقه میتوانید سایز حلقه خود را تقییر دهید.
باوری که در بین بعضی ازافراد وجود دارد که مبتدیان برای شروع تمرینات نباید از حلقه های قطور و سنگین استفاده کنند این یک باور اشتباه است بر خلاف نظر این افراد باید گفت که استفاده از حلقه های سنگین برای مبتدیان راحتتر است زیرا وزن سنگین این حلقه ها سبب می شود تا گردش حلقه در روی کمر بالا باشد و کنترل و نگه داشتن آن روی کمر آسانتر انجام شود. اگر تمایل دارید که زمان زیادی را برای حلقه زدن قرار دهید از حلقه های سنگین استفاده کنید زیرا در حلقه های سبک چربی سوزی بیشتر انجام می شود اما به همان نسبت تمرین با حلقه های سبک برای مدت زمان طولانی بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود به همین جهت برای انجام مدت زمان طولانی استفده از حلقه های سنگین مناسب تر است. در اکثر فروشگاههای لوازم و تجهیزات ورزشی انواع حلقه های لاغری ورزشی با برند های مختلف را با قیمت های متفاوت را براحتی میتوانید پیدا کنید برای خرید حلقه ورزشی صرف نظر از قیمت کیفیت حلقه و ضمانت اصالت کالا را در نظر داشته باشید و حلقه ای را انتخاب کنید که احساس کنید از ورزش با آن لذت خواهید برد. برای مشاهده یرندهای حلقه ها ورزشی و اطلاع از قیمت های حلقه  لاغری میتوانید به سایت ما مراجعه کرده و به طور مستقیم با تواییدکنندگان و فروشندگان لوازم و تجهیزات ورزشی درارتباط باشید و اطلاعات مورد نیاز خود را برای انتخاب و خریدی آسانتر بدست آورید.

 انتخاب، خرید و قیمت حلقه لاغری
 

کالاورزش