لباس ورزشی و راهنمای خرید اینترنتی آن

در این مقاله به راهنمای خرید اینترنتی لباس ورزشی با کیفیت و ارزان و نحوه تولید لباس ورزشی، جنس ،کیفیت و فن آوری بکار برده شده در لباس های ورزشی برند خواهیم پرداخت.

 

1. خرید لباس ورزشی با کیفیت ، برند و ارزان 

2. قابلیت جذب و دفع رطوبت در لباس ورزشی

3. فناوری های پیشرفته در تولید لباس ورزشی

 

 

لباس ورزشی مناسب باعث میشود که تمرین ورزشی لذت بخشی داشته باشید و باید لباس ورزشی را بخرید که علاوه بر زیبا بودن، راحت و بادوام باشد  و باعث ایجاد انگیزه برای انجام تمرینات ورزشی در باشگاه، کوهنوردی و یا حتی ورزش کردن در خانه باشد.

بیشتر بدانید : مهمترین ویژگی یک لباس ورزشی

 

خرید لباس ورزشی با کیفیت ، برند و ارزان 

در زمان خرید لباس ورزشی باید به یاد داشته باشید که به دنبال لباس های ورزشی باشید که علاوه بر فصول گرم، بتوانید به راحتی آنها را در طول فصول پاییز و زمستان نیز استفاده کنید.می توانید لباس های ورزشی جذب کننده عرق، مثل تی شرت یا تاپ، رکابی و لگ های ورزشی را زیر بپوشید و سپس روی آن از یک لایه گرم تر مانند بلوز و شلوار ورزشی استفاده کنید . اگر این لباسها برای ورزش در فضای آزاد برایتان کافی نیست میتوانید برای تکمیل پوشش خود، یک لایه بیرونی محافظت کننده که ضدآب و ضد بادباشد،  مثل کاپشن، بادگیر و گرمکن بپوشید.

برای خریدن بهترین و ارزان ترین لباس ورزشی می توانید از مزایای خرید اینترنتی پوشاک ورزشی در فروشگاه های اینترنتی نظیر کالاورزش استفاده کنید. در فروشگاه های اینترنتی انواع لباس ورزشی اورجینال و های کپی مانند تی شرت و شورت ورزشی، دستکش و کلاه ورزشی، جوراب و لگینگ ورزشی، شلوار ورزشی و حتی لباس زیر ورزشی، کاپشن و گرمکن برای تمامی سنین در انواع مردانه، زنانه و بچگانه و با تنوع سایز از معتبرترین برند های جهان مانند نایک، آدیداس، آندآرمور، ریباک و ... خرید کنید.

بیشتر بدانید : نحوه انتخاب و خرید لباس و تی شرت ورزشی

راهنمای خرید لباس ورزشی با کیفیت ، برند و ارزان

قابلیت جذب و دفع رطوبت در لباس ورزشی

اگر می خواهید لباس ورزشی بخریدکه بدن شما را خشک و دور از رطوبت نگه دارد، بهتر است که جنس لباستان از پلی استر یا لیکرا یا هر ترکیب سنتزی طبیعی باشد.این نوع الیاف باعث میشود گرمای بدن در فصول سرد حفظ شود و همچنین خنکی بدن در تابستان تضمین میشود؛ حتی زمانی که لباستان خیس باشد، با سرعت خشک می شوند. اگر الیاف طبیعی را به مصنوعی ترجیح میدهید، لباس های ورزشی از جنس پشم و بامبو گزینه های بی نظیری هستند و نسبت به الیاف از جنس کتان پرکاربردتر و مناسب ترند.تی شرت ورزشی از جنس کتان گزینه اشتباهی برای تمرین کردن هستند و این نوع تی شرت و بلوزهای ورزشی عرق بدن را جذب میکند ولی به سختی خشک می شوند این اتفاق باعث میشود تا لباس شما حین ورزش سنگین شود و علاوه بر اذیت کردن پوستتان، بوی بدی هم میگیرد.

پوشاک  ورزشی که عرق بدنتان را میگیرند و به سرعت تبخیر میکنند، معمولا از جنس پلی استر یا لیکرا هستند. ممکن است قیمت بیشتری از یک تی شرت کتان معمولی داشته باشند ولی در عوض مزیت آنها این است که با دوامند و باعث حفظ راحتی شما در حین تمرین کردن می شوند.جنس کتان راحت است ولی هرچه بیشتر در حین ورزش کردن عرق بریزید این نوع لباس بیشتر به بدنتان می چسبد و پوستتان را اذیت میکند.در فصول گرم مانند تابستان، لباس های ورزشی غیر کتان می توانند مانع از خنک شدن بدن شما شوند و در زمستان نیز پوشیدن پوشاک ورزشی کتان با جذب و حفظ رطوبت بدن در هنگام تمرین کردن باعث سرد شدن و نفوذ باد و سرما به درون لباس شده و بدن شما را سرد میکند. جوراب های کتان هم با نگه داشتن عرق و رطوبت در خود باعث  تاول زدن پای شما میشوند؛ درحالیکه جوراب های پلی استر مانع ایجاد تاول می شوند.

قابلیت جذب و دفع رطوبت در لباس ورزشی

فناوری های پیشرفته در تولید لباس ورزشی

بسیاری از پوشاک ورزشی نسل جدید، ویژگی ضد میکروب و آنتی باکتریال دارند و میتوانند بوی عرق را برطرف کنند. همچنین برخی از لباس های ورزشی دارای ویژگی ضد آفتاب بوده و در برابر تششعات مضر خورشید خاصیت محافظت کنندگی دارند، یعنی از پوستتان در برابر اشعه های مضر محافظت میکنند. شما میتوانید دستکش های تیره یا کاپشن و شلوارهای ورزش رانینگ که قابلیت بازتاب کنندگی نور را خریداری کنید که در شب و شرایط کم نور باعث قابلیت دیده شدن شما توسط افراد و ماشین ها می شوند. این قابلیت باعث میشود که شما از خطرات احتمالی محافظت شوید.

برای ورزش هایی مثل یوگا و پیلاتس یا ورزشی هایی که نیاز دارید در آن حرکات معکوس انجام دهید، لباس های آزاد و گشاد مناسب نیستند و باید پوشاکی که انتخاب میکنید، مطمئن شوید که به شما این امکان را میدهد که راحت بتوانید حرکت و فعالیت کنید. حائز اهمیت ترین نکته برای انجام تمرینات ورزشی طولانی و سنگین ، انتخاب و خرید لباس ورزشی مناسب است که در کنار راحت بودن در آن، شما را خشک و خنک نگه دارد و مناسب استایل ورزشی شما باشد.
شما می توانید لباس ورزشی را برای انتخاب کنید که در عین حال که اجازه حرکات مختلف را به شما میدهد، مانع از سایش پوست شود باعث نشود که تمرین خود را متوقف کنید و بتوانید به راحتی و آسودگی تمرینات خود را انجام دهید.

فناوری های پیشرفته در تولید لباس ورزشی

نتیجه گیری

هنگام خرید لباس ورزشی مهم است که به سایز لباس توجه زیادی داشته باشید، زیرا برخی از لباس های ورزشی نسبت به لباس های ورزشی جذب تر از معمول هستند. همچنین به دنبال لباس هایی باشید که درصد کمی از الیاف اسپندکس را خود داشته باشند. این نوع الیاف به شما این قابلیت را می دهد تا دامنه حرکتی وسیع تری داشته باشید و راحتی  زیادی را برای شما ایجاد میکند. اگر لباس و کفش ورزشی مناسب و با کیفیت بخرید، راحت تر ورزش میکنید و از تمرین کردن لذت خواهید برد.
 

کالاورزش