کش استقامتی، انواع و مزایای تمرین با آن

در این وسیله به بررسی کش استقامتی، انواع آن و مزایای تمرین با کش های استقامتی و صرفه اقتصادی این وسیله ورزشی خواهیم برداخت.

 

1. کش استقامتی

2. انواع کش استقامتی 

3. مزایای تمرین با کش استقامتی

 

کش استقامتی

کش استقامتی که با نام هایی مثل کش مقاومتی و کش تمرینی هم آن را میشناسید، یکی از بهترین راه ها برای مستحکم کردن عضلات است. این وسیله ی مقرون به صرفه که جزئی از تجهیزات ورزشی به شمار میرود، به عنوان راهی درمانی برای درد مفصل نیز به کار برده میشود. در حقیقت این وسیله به عنوان یک گزینه عالی برای افزایش استقامت بدن به کار برده میشود و همچنین زمانی که سفر میکنید، فضای کمی در چمدان میگیرد و حمل نقل آن بسیار آسان است.
در حالیکه به نظر میرسد فری ویت ها باعث میشوند که ماهیچه ها ساخته و قوی شوند، اما شما از کارهایی که ترا باند میتواند برایتان انجام دهد متعجب خواهید شد و مهم نیست درجه تناسب اندامتان در چه مرحله ایست.

بیشتر بدانید : مزایای تمرین با کش پیلاتس

کش استقامتی

انواع کش استقامتی 

این وسیله شامل نام های زیاد و مشترکی است، مثل بند تمرینی، کش لوله ای، بند حلقه ای، کش تناسب اندام، کش تمرینی، تراباند، کش مقاومتی، کش استقامتی، کش درمانی و... . بعضی از آنها سطح صافی دارند و بعضی از آنها لوله ای شکل هستند که هرکدام برایتان سطح متفاوتی از استحکام را به ارمغان میاورند و به تدریج مقاومت و استحکام بدنتان را افزایش میدهد؛ همچنین در بلند مدت با تمرینات درست، ماهیچه های قوی برایتان می سازد.
کش تمرینی در مقایسه با فری ویت ها و دستگاه های بدنسازی مقرون به صرفه ترند. در تحقیقات اخیر مقایسه ای بین کسانی که از کش تمرینی استفاده میکنند با کسانی که از دستگاه بدنسازی و فری ویت تمرین میکنند، انجام شده است. نتیجه تحقیقات نشان میداد که تاثیرات هر دو نوع وسیله در تناسب اندام یکسان است! تمریناتی که با استفاده از کش استقامتی میتوان انجام داد، نامحدود و بی پایانند. با این وسیله به راحتی 3 تا 20 پوند وزنه در اختیار شماست و میتوانید از آن استفاده کنید.

انواع کش استقامتی

مزایای تمرین با کش استقامتی

اگر نمیتوانید به باشگاه بروید، کش استقامتی بهترین راه حل است.
کش استقامتی مزیت های فراوانی دارد که یکی از بزرگ ترینشان این است که این وسیله با جیب شما خیلی مهربان است. اگر نمیتوانید هزینه عضویت باشگاه را بپردازید، کش استقامتی یک وسیله عالی برای سرمایه گزاری روی بدن است. کش تمرینی راحت پیدا میشود و قیمت ارزانی هم دارد. قیمت این کش ها از 30 هزار تومان شروع میشود و بسته به نوع آن، قیمت ها متغیر ولی همچنان ارزان است. این وسیله مانند وزنه ها، با تمرینات آسان به بدنتان استحکامی عالی می بخشد.

مزایای تمرین با کش استقامتی

تمرین کردن با کش استقامتی ، استقامت ماهیچه ها را بالا می برد

این وسیله ممکن است برای تمرینات پیشرفته به نظر ایده آل نیاید ولی حتما از سطح تناسب اندامی که به شما میدهد غافلگیر خواهید شد. این باندها میتواند شما را به چالش بکشد، تا زمانیکه بتواند باند مناسب خود را برای تمرین انتخاب کنید. 
در یک مطالعه درباره سلامت زنانی که از کش مقاومتی استفاده میکنند، استقامت و سر سختی ماهیچه ها بررسی شده است و کشف کرده اند که این باندها تناسب انداک کلی را بهتر میکنند و بطور مشخص کارایی عضلانی، انطباق عضلانی و عملکرد قلب را بهتر میکنند.

تمرین با کش استقامتی

کش استقامتی گزینه ای عالی برای کسانی است که شیوه زندگی بی تحرک دارند.

تعجبی ندارد که کسانیکه بیشتر اوقات نشسته اند و تحرکی ندارند، از دستگاه های بدنسازی . دمبل ها دوری میکنند. هرچند مزایای کش مقاومتی شامل این افراد هم هست. در مطالعه ای استفاده از کش مقاومتی و دستگاه بدنسازی را در 45 زن سلامت که بی تحرکند ارزیابی شد. نتایج این مطالعه حاکی از این بود توده چربی و گاهی حتی مقداری کمی چربی که برای ارگان های بدن خطرناکند، کم میشود. همچنین با تکرار کردن این ورزش ها ثابت شد که کش استقامتی میتواند سازگاری ماهیچه ها را فراهم کند و سلامت فرد را تامین نماید. اگر شما هم از زیاد نشستن عذاب میکشید، بندهای تناسب اندام یک راه عالی برای راحتی شما و رفتن به سمت زندگی اکتیو و پر تحرک است.

تمرین با کش استقامتی ابزاری برای افراد کم تحرک

کش استقامتی وسیله ای کارآمد برای تمرینات توان بخشی مثل آرتروز زانو است

تمرینات با کش استقامتی میتواند در درمان فیزیکی کارآمد باشد. به خصوص اینکه علاوه بر جلسه درمانی شما میتوانید با این وسیله در خانه هم به راحتی تمرینات بهبود دهنده را انجام دهید. اگر شما به دنبال تمرینات استقامتی برای زانو میگردید، باند مقاومتی میتواند به شما کمک کند.یافته ها نشان داده اند که کسانی که در برنامه پایه توانبخشی خود، به خصوص برای اندام پایین تنه، از کش مقاومتی استفاده میکنند، نتایج مثبت تری میگیرند. تمرکز این حرکات ورزشی به طور مشخص روی آرتروز زانو و بیماری های فاسد کننده مفاصل است. کسانیکه در این مطالعات شرکت کردند و با کش استقامتی به تمرین پرداختند، عملکرد زانوهایشان در نتیجه ی استفاده از این وسیله افزایش یافت و به ثبات قابل قبولی رسید. پس تمرین با این وسیله کیفیت کلی زندگی را بالا می برد و باعث کاهش رنج کشیدن  از درد زانو میشود.

کش استقامتی وسیله ای کارآمد برای تمرینات توان بخشی مثل آرتروز زانو

کمک به عملکرد لگن با استفاده از کش استقامتی

دانشمندان مطالعاتی انجام داده اند که در آن از 2 تمرین راه رفتن هیولا و راه رفتن سومو استفاده میشود. سپس پیشرفت افراد تحت مطالعه را در توان بخشی ارزیابی کردند و به این نتیجه رسیدند که شواهد قوی وجود دارد که کسانیکه از کش استقامتی استفاده میکنند، از لگن شان بیشتر حمایت میشود. در هر تمرین کش استقامتی  در اطراف زانو، قوزک و پا قرار داده میشود. سپس تغییر استقامت را اندازه گیری کردند و نتایج ثابت کرد که عملکرد لگن، به خصوص در گروه ماهیچه های گلوتئال، به طرز چشمگیری تقویت شده است. این نوع تمرینات تاثیر مثبت بسزایی در رفع مشکلات لگن و پشت دارند.

کمک به عملکرد لگن با استفاده از کش استقامتی


 

کالاورزش