نحوه انتخاب لباس،تی شرت، شلوار، کفش، جوراب،ساک و ست ورزشی مردانه در یک نگاه

در این مقاله به بررسی نحوه انتخاب لباس مناسب ورزشی مردانه شامل ست ورزشی، شلوار ورزشی، کفش ورزشی، تی شرت ،ساک و جوراب ورزشی مردانه خواهیم پرداخت.

 

1. لباس ورزشی مردانه

2. تی شرت ورزشی مردانه

3. شلوار ورزشی مردانه 

4. کفش ورزشی مردانه 

5. جوراب و ساک ورزشی مردانه

 

لباس ورزشی مردانه

لباس ورزشی مردانه مبحث بسیار گسترده‌ ای است، انواع و اقسام  تی شرت‌، بلوز، شلوار، شورت، گرمکن، هودی، کفش، کیف وساک، جوراب، و ... از بین تمام این پوشاک و لوازم، شما  کدامیک را برای ورزش کردن استفاده میکنید؟ کدام لباس برای شما مناسب تر است؟؟ 
حواستان به لباس‌هایی که برای پوشیدن در باشگاه انتخاب می‌کنید باشد. مهم است که چه لباسی را برای ورزش کردن استفاده میکنید؛ به این خاطر که پوشاک ورزشی در کیفیت تمرینتان و سلامتی بدنتان موثر است.
 بهتر است در انتخاب لباس ورزشی مناسب به نکات زیر توجه کنید تا تمرین راحتی داشته باشید و همیشه خوش لباس باشید.
ممکن است ترجیح دهید هنگام تمرین کردن یک سویشرت و یا هودی بپوشید یا تی شرت یا رکابی ورزشی؛ شما سراغ شلوار ورزشی میروید یا هنگام تمرین شلوار گرمکن میپوشید؟ 
تکنولوژی‌ ورزشی به سرعت در حال پیشرفت کردن است.  این تکنولوژی ‌ها قصد دارند تا ورزش کردن را برای شما ساده‌ تر کنند، سلامتتان را افزایش دهند و از شما در برابر آسیب‌ های احتمالی در ورزش محافظت کنند و مهمترین نکته این تکنولوژی ها این است که پیشنهادهای وسوسه انگیزی به شما میدهند تا تشویق به ورزش کردن شوید. 

بیشتر بدانیم : چه ستی برای تیپ ورزشی مناسب است ؟

لباس ورزشی مردانه

تی شرت ورزشی مردانه

یک تی شرت ورزشی که کمی آزاد باشد و به شما اجازه دهد به راحتی بتوانید در آن تمرینات ورزشی تان را انجام دهید، برای زمان ورزش کردن بهترین گزینه است.
لباس های نخی هوا را به خوبی از خود عبور میدهند و عرق را به راحتی جذب میکنند؛ اما معایبی هم دارند. جنس نخ رطوبت را در خود نگه داشته و باعث سنگین شدن لباستان هنگام تمرین میشود و همین مسئله باعث میشود که خیلی زود از تمرین کردن خسته شوید. پس بهتر است که تی ورزشی تان 100% نخ از نباشد و بخشی از آن از الیاف های مصنوعی تشکیل شده باشد. علاوه بر آن بر خلاف پارچه‌های نخی یا الیاف طبیعی، پارچه‌ی یک لباس ورزشی حرفه‌ای به مقدار بسیار کمتری چروک می‌شود و بنابراین بعد از پنج دقیقه ورزش احساس نمی‌کنید لباستان به تن شما چسبیده است و از گرما در حال خفه شدن هستید.سرما، گرما و در کل فصلی که در آن هستید هم تاثیر بسزایی در انتخاب نوع لباس ورزشی دارد. در فصل‌ های سرد به ویژه زمانی که خارج از خانه  تمرین میکنید، تی شرت مردانه آستین دار بپوشید، این تی شرت ها هم به شما قابلیت تنفس میدهند و هم بدنتان را گرم نگه میدارند. در فصل تابستان و زمانی که گرم است سراغ رکابی ورزشی یا تی شرت های آستین کوتاه بروید.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید اینترنتی لباس ورزشی

تی شرت ورزشی مردانه

شلوار ورزشی مردانه 

انتخاب شلوار یا شورت ورزشی بستگی به این دارد که چه ورزشی انجام میدهید. برای ورزش‌های هوازی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و ایروبیک، شلوارهای جذب‌ و کوتاه یا شلوارک بپوشید تا جلوی دست و پایتان را نگیرد و بتوانید راحت تمرین کنید.
انواع مختلفی از شلوار ورزشی مردانه با طراحی‌های مختلف وجود دارد. برخی از آن‌ها جذب هستند و برخی دیگر فرم آزادتری دارند. در واقع دو نوع کلی از شلوار ورزشی مردانه ی مناسب باشگاه وجود دارد. یک نوع از این شلوارها پارچه نرمی دارند و در بدن آزاد می ایستند. نوع دیگر شلوار ورزشی رایج که از الیاف مصنوعی تهیه میشوند، جذب تن هستند و برای ورزش هایی که سرعت عمل بالایی میخواهند، استفاده میشود. 
در نهایت انتخاب با خود شماست که چه لباسی برایتان راحت تر است، اما نکاتی مثل فصل و آب و هوا، میزان راحتی و نوع ورزش خود را در نظر بگیرید و به این نکته توجه کنید که بهترین انتخاب ساده و راحت بودن لباس ورزشی است.

بیشتر بدانید : ویژگی هایی که یک لباس ورزشی باید دارا باشد چیست ؟

شلوار ورزشی مردانه

کفش ورزشی مردانه 

کفش ورزشی که انتخاب میکنید باید برای تمرین ورزشی مخصوصی که انجام میدهید، طراحی شده باشد. کفش ورزشی که برای باشگاه رفتن انتخاب میکنید باید سبک و انعطاف پذیر باشد و طوری طراحی شده باشد که از قوزک و کف پا به خوبی محافظت کند و در کفی آن از بالشتک استفاده شده باشد تا قوس پایتان را پوشش دهد و از ضربات احتمالی جلوگیری کند.
معمولا برند های معتبر کفش های با کیفیت تری ارائه میدهند. شما میتوانید با انتخاب کفش مخوص ورزش خود و شکل خاص پایتان تصمیم بگیرید که انتخاب از کدام برند برایتان مناسب تر است. تنها نکته‌ای که برای انتخاب کفش ورزشی مردانه باقی می‌ماند این است که آن را از کدام برند و کجا انتخاب کنید. 

نایکی، آدیداس و ریباک از جمله برندهایی هستند که سعی می‌کنند بهترین‌ گزینه ها را برای انجام انواع فعالیت‌های ورزشی در اختیار مشتریان بگذارند و انتخاب و خرید کفش را برایتان ساده کند.یکی از نکات مهم که برای خرید کفش ورزشی باید به آن توجه کنید، زمان تعویض آنهاست. بعضی افراد تصور میکنند اگر کفش ورزشی گران قیمتی خریده اند، میتوانند برای سالهای طولاانی از آن استفاده کنند و کفششان نیازی به تعویض کردن ندارد. اما حقیقت این است که کفش پس از مدتی فرسوده میشود و قابلیت های خود را از دست میدهد.

اگر شما بصورت حرفه ای ورزش میکنید باید دو تا سه بار در سال کفشتان را عوض کنید. سایز کفش ورزشی یکی از نکات حائز اهمیت در انتخاب و خرید کفش است. همیشه قبل از خرید کفش ورزشی سایز پایتان را اندازه بگیرید. سعی کنید هنگام عصر کفش بخرید؛ زیرا در پایان روز پا در بزرگترین اندازه ی خود است و این کار باعث میشود از خرید کفش تنگ و ناراحت جلوگیری شود. بعضی از فروشگاه ها این امکان را به شما میدهند که با کفش کمی راه بروید یا حتی بدوید تا بفهمید این کفش مناسب پایتان هست یا نه.

در هنگام خرید کفش توجه داشته باشید که انگشتان باید حداکثر 1 سانتیمتر از جلوی کفش فاصله داشته باشند تا پاها بتوانند آزادانه حرکت کنند و تحت فشار نباشند.

بیشتر بدانید : تاثیر کفش ورزشی بر کیفیت تمرین

کفش ورزشی مردانه

جوراب و ساک ورزشی مردانه

برای ورزش کردن فقط به لباس و کفش ورزشی نیاز نیست بلکه شما نیاز به خرده ریزهای دیگری هم دارید که بسیار هم حائز اهمیت و کاربردی هستند.
ابتدا به بررسی جوراب های ورزشی میپردازیم . جوراب ورزشی باید به حد کافی جذب باشد ولی نه در حدی که به پا فشار بیاورد. همچنین جوراب ورزشی باید راحت و بادوام باشد. در واقع جوراب هم مانند دیگر لباس‌های ورزشی ویژگی‌های خاصی دارند. یک جفت جوراب ورزشی ازعرق کردن بیش از حد پا جلوگیری و باعث ایجاد احساس راحتی در پا می‌شود و جلوی تاول زدن و ناراحتی‌های پوستی را میگیرد.
وسیله دیگری که برای باشگاه رفتن به آن نیاز دارید، کیف یا ساک ورزشی است. کیف ورزشی، کوله پشتی ورزشی یا ساک ورزشی باید از جنسی سبک باشد و هم جیب‌های زیادی برای قرار دادن لباس‌ها و لوازم ورزشی مختلف داشته باشد. 

ساک ورزشی مردانه
 

کالاورزش