انواع کیف و ساک ورزشی مردانه و زنانه، مشخصات و راهنمای خرید

در این مقاله انواع کیف و ساک ورزشی مردانه و زنانه، مشخصات، ویژگی ها و راهنمای انتخاب و خرید انواع کیف ها و ساک های ورزشی، چرمی، کرباس و نایلونی را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

 

1. کیف و ساک ورزشی

2. انواع کیف و ساک ورزشی

2.1 کیسه  ورزشی

2.2 کیف های دوفل

2.3 کیف ها و ساک های رو دوشی

2.4 کوله ورزشی

3. مشخصات و ویژگی های کیف و ساک ورزشی

3.1 دوام و مقاومت کیف و ساک ورزشی

3.2 سایز کیف ها و ساک های ورزشی

3.3 بند های کیف و ساک ورزشی

3.4 قابلیت تنفس کیف

3.5 فضاهای جدا شده کیف

4. جنس و راهنمای خرید کیف و ساک ورزشی

4.1 کیف چرمی ورزشی

4.2 کیف ورزشی از جنس کرباس

4.3 کیف های ورزشی نایلونی

 

 

در مقالات قبل پیرامون کوله ورزشی صحبت کرده ایم در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد مشخصات کیف و ساک ورزشی را برای شما بیان کنیم تا بتوانید آگاهانه و با داشتن اطلاعات کامل اقدام به خرید نمائید با ما همرا باشید.

بیشتر بدانیم : مشخصات کوله ورزشی و نحوه انتخاب و خرید آن

 

کیف و ساک ورزشی

یکی از ملزومات مورد استفاده برای افرادی که ترجیح میدهند برای ورزش به باشگاه بروند کیف و یا ساک ورزشی است معمولا کیف و ساک های ورزشی از جنس چرم ، نایلون و کرباس ساخته و تولید می شوند و نمونه های مردانه و زنانه در انواع مختلف ، با کیفیت ها و طرح های متفاوت را میتوان در بازارهای ورزشی یافت. از عوامل موثر در انتخاب و خرید یک ساک و کیف ورزشی مناسب اطلاع از ویژگی ها، انواع ، مدل ها و مواد بکار رفته در ساخت کیف و ساک است در ادامه به انواع کیف و ساک ورزشی، مشخصات و راهنمای خرید آنها را بیان خواهیم کرد.

بیشتر بدانیم : نحوه انتخاب وخرید لباس ورزشی

کیف و ساک ورزشی

انواع کیف و ساک ورزشی

معمولا کیف و ساک های ورزشی، باشگاهی به 4 دسته ،کیسه های ورزشی، کیف های دوفل، کیف رو دوشی و کوله ورزشی طبقه بندی می شوند که به هریک از آنها خواهیم پرداخت.

 

کیسه  ورزشی

این کیسه ها ی سبک و کوچک جایگزینی مناسب برای ساک ها و کوله ورزشی برای افرادی است که از وسایل کمتری برای رفتن به باشگاه استفاده می کنند است که در داخل آنها فضای کافی برای قرار دادن کفش، تی شرت و لوازم کوچک تعبیه شده است. در قسمت دهانه این کیسه ها بند هایی وجود دارد که با کشیدن آنها دهانه کیسه کاملا بسته خواهد شد این کیسه ها معولا از جنس کتان ساخته و در رنگ ها مخنلفی تولید و روانه بازار می شوند و به جهت ارزان بودن آنها بسیاری از باشگاهها با درج لوگوی روی آنها به جهت تبلیغات باشگاه، به ثبت نام کنندگان خود به عنوان هدیه تقدیم می کنند.

کیسه  ورزشی

کیف های دوفل

این نوع از کیف از دسته کیف های سنتی است که در گذشته طرفداران بسیاری داشتند. شکل و فرم ظاهری کیف های دوفل شبیه به استوانه است و جنس بکار رفته در ساخت آنها از کرباس می باشد. و بر روی آنها دو بند (دسته) طراحی و نصب شده است و بهترین گزینه برای ورزشکارانی است که  لوازم و تجهیزات  ورزشی زیادی را برای رفتن به باشگاه با خود حمل می کنند. این کیف ها در رنگ بندی های مختلف در فروشگاههای ورزشی یافت می شود.

کیف های دوفل

کیف ها و ساک های رو دوشی

این کیف ها و ساک ها جزء پر طرفدارترین کیف ها در بین ورزشکاران است و در نوع چرمی و کتان ساخته و تولید می شوند. این کیف ها بسیار جا دارد بوده و در روی آنها فضا هایی مانند جیب و درون آنها جدا کننده برای قرار دادن لوازم تعبیه می شود. بر روی کیف یک بند برای حمل آن بر روی شانه و دو دسته قرار داده می شود. این محصول در رنگ بندی های مختلف و با جنس های منفاوت  تولید و روانه  بازار های ورزشی می شود.

کیف ها و ساک های رو دوشی

کوله ورزشی

کوله های ورزشی معمولا از کتان و یا نایلون ساخته می شوند این کیف ها بسیار مناسب برای ورزشکارانی است مایل هستند ار فضای بیشتری برای قرار دادن لوازم ورزشی و غیره ورزشی خود داشته باشند. این کوله ها ایده ال برای افرادی است که ترجیح میدهند به جای گرفتن کیف در دست یا حمل آن بر روی یک شانه آن را بر پشت خود قرار داده و به راحتی حرکت کنند . کوله ها به جهت داشتن فضای زیاد و موارد کاربردی متعدد (سفر، کوهنوردی وطبیعت گردی) از محبوبیت بسیاری برخوردارهستند.

کوله ورزشی

مشخصات و ویژگی های کیف و ساک ورزشی

در حال حاضر ساک ها و کیف های ورزشی در مدل ها و طرح های مختلف، برای مقاصد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند در این قسمت به مشخصات و ویژگی هایی که باید در این کیف ها وجود داشته باشد یک به یک خواهیم پرداخت.

 

دوام و مقاومت کیف و ساک ورزشی

در یک کیف و مقاومت جنس بکار رفته در ساخت آن بسیار مهم است. در انتخاب کیف اول به جنس و نحوه دوخت و اتصالات بکار برده در آن توجه کنید. زیپ ها و گیره های کیف را مورد بررسی قرار دهید و کیف و ساکی که در قسمت گیره ها و زیپ از فلز استفاده شده است را انتخاب کنید زیرا گیره های و زیپ های پلاستیکی از مقاومت و دوام پائینی برخوردار هستند. در شکل گیری فرم کیف برای حفظ شکل ظاهری کیف ها از سیم استفاده می شود باید دقت کنید که سیم ها به میزان کافی مقاوم باشند زیرا سیم های سبک بسیار شکننده هستند و بعد از مدتی  مصرف از فرم و شکل ظاهری کیف کاسته می شود.

دوام و مقاومت کیف و ساک ورزشی

سایز کیف ها و ساک های ورزشی

سایز کیف ها و ساک های ورزشی در انواع مختلف متفاوت هستند. متناسب با برنامه ورزشی که در طول هفته انجام میدهد و مقدار وسایلی که برای تمرین استفاده می کنید سایز مناسب را انتخاب کنید. اگر در طول هفته چندین بار به باشگاه می روید و از کیف برای مقاصد دیگری غیر از ورزش بهره می گیرد بهتر از از سایز بزرگ استفاده کنید. در کل انتخاب سایز مناسب با میزان استفاده از فضای کیف میسر می شود.  

 

بند های کیف و ساک ورزشی

قرار داشتن بند و دستگیره بر روی برخی از کیف ها از الزامات است. قابلیت تنظیم بند برای حمل بر روی شانه یکی از نشانه های کیف های مناسب است. اما زمانی که لوازم و تجهیزات زیادی در در کیف قرار داده و باعث اضافه وزن شوید ممکن است استفاده از  بند ها در اثر برخورد با پیرامون کمی مشکل ساز شوند سعی کنید مناسب با حجم و توان کیف وزن آن را تنظیم و متعادل کنید.

 

قابلیت تنفس کیف

در کیف ها و ساک های استاندارد، فضایی برای قرار دادن لباس های مرطوب حاصل از ورزش تعبیه شده است تا لباس های مرطوب را خشک و از بوی عرق را کاهش دهد این فضا از دیواره ای با جنس مس ساخته شده است و موثر در عدم سرایت بو به سایر لوازم قرار داده شده در کیف می شود.

قابلیت تنفس کیف ورزشی

فضاهای جدا شده کیف

در بسیاری از کیف ها و ساک ها برای جدا سازی فضا های درون کیف از یکدیگر از تور استفاده شده است. ودر بسیاری از کیف ها این فضا ها جدا شده زیاد هستند که میتوان برای مصارف مختلف استفاده کرد به طور مثال بعضی از این فضا ضد آب بوده و مناسب برای قرار دادن لباس های خیس است. این جیب ها و فضا ها برای تعین قرار دادن لوازم در جای مشخصی است.

 

جنس و راهنمای خرید کیف و ساک ورزشی

برای خرید کیف ورزشی ابتدا باید از جنس بکار رفته در ساخت و تولید آن اطلاعات کافی داشته  تا بتوان بهترین انتخاب و خرید را انجام داد. همانطور که در بالا گفته شد معمولا کیف ها و ساک های ورزشی از جنس چرم، کتان و نایلون ساخته می شوند که به توضیح هر یک از کیف های ساخته شده با این جنس ها خواهیم پرداخت.

 

کیف چرمی ورزشی

کیف ورزشی چرمی از گرانترین کیف های ورزشی بشمار می آیند. این کیف ها بسیار با دوام بوده و از مقاومت زیادی یرخوردار هستند. البته  کیف های ساخته شده از چرم مصنوعی از قیمت و کیفیت پائین تری نسب به چرم اصلی برخوردارند در کل این کیف ها مناسب برای استفاده در فضای های باز و قرار دادن لوازم مرطوب داخل آنها نیستند و تمیز کردن آنها یه سختی صورت می گیرد. اما امروزه در تکنولوژی جدید ساخت کیف های چرمی فضاهایی برای قرار دادن لباس های مرطوب تعبیه شده است و با توجه به کیفیت چرم بکار برده در ساخت آن با  قیمت های متفاوتی یافت می شوند.

کیف چرمی ورزشی

کیف ورزشی از جنس کرباس

کیف های ورزشی ساخته شده از کرباس بسیار مقاوم و سبک بوده و از طول عمری زیادتری برخوردار هستند و یک انتخاب مناسب برای قرار دادن لباس های مرطوب هستند و مقاومت بالایی در برابر رطوبت  دارند و در مواجه با اجسام تیزبه آسانی دچار پارگی نمی شوند.

کیف ورزشی از جنس کرباس

کیف های ورزشی نایلونی

ساخت کیف های نایلونی، به جهت ارزان و سبک بودن نایلون برای تولید کنندگان بسیار اقتصادی است اما  جنس نایلون از دوام بالایی برخوردار نیست و کیف های ورزشی ساخته شده از این جنس از دوام و مقاومت کافی برخوردار نیستند و در برخورد با اجسام تیز به راحتی پاره می شوند. استفاده از این کیف ها مناسب افرادی است که در طول هفته 1 بار به باشگاه مراجعه می کنند و از لوازم و وسایل زیادی نیزبرای ورزش استفاده نمی کنند مناسب است.

کیف های ورزشی نایلونی

در این مقاله مشخصات انواع کیف ها و ساک های ورزشی و ویژگبهای هر کدام را مورد بررسی قرار دادیم توصیه می شود در هنگام خرید موارد گفته شده را به خاطر داشته باشید. پیشنهاد میکنیم پیش از خرید نیاز های ورزشی خود از سایت ما دیدن کرده به طور مستقیم با فروشندگان و تولیدکنندگان لوازم و تجهیزات ورزشی ارتباط برقرارکرده و در صورت تمایل اقدام به تهیه نیاز ورزشی خود فرمائید.

کالاورزش