راهنمای انتخاب بهترین مچ بند هوشمند ورزشی

در این مقاله به موضوع مچ بند هوشمند ورزشی چیست و راهنمای انتخاب بهترین مچ بند هوشمند ورزشی به همراه 5 قابلیت مهم که یک مچ بند هوشمند ورزشی باید دارا باشد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

1. انتخاب بهترین مچ بند هوشمند ورزشی

2. 5 قابلیت مهم درمچ بندهای هوشمند ورزشی

 

 

اگر تمایل دارید ابزاری دراختیار داشته باشید که فعالیت های ورزشی شما را آنالیز و مورد بررسی قرار داده تا ازمیزان فعالیت جسمی و مقدار کالری سوزی بدن خود آگاه شوید بهترین ابزار مچ بند هوشمند ورزشی است. در مقالات قبلی پیرامون مچ بند حرفه ای بدنسازی مطالبی را بیان نموده ایم در این قسمت بر آن شدیم تا مچ بند هوشمند ورزشی را مورد بررسی قرار دهیم.

 

انتخاب بهترین مچ بند هوشمند ورزشی

مچ بندهای هوشمند ورزشی با هدف اطلاع رسانی دقیق از وضعیت بدنی ورزشکاران و آنالیز سلامت بدنی طراحی و ساخته شده اند که در این راستا وظیفه دارند تا میزان ضربان قلب، تعداد گام ها و مقدار کالری مصرفی و مقدار کالری سوزی و .. را به ورزشکار اطلاع رسانی کنند. قابلیت اندازه گیری مشخصه های سلامت بدنی از اصلی ترین موارد در انتخاب مچ بند هوشمند ورزشی است که بهمراه متصل شدن به موبایل هوشمند، برخوردار بودن از باتری مناسب و نرم افزار مدیریتی جامع از عوامل تاثیر گذار در انتخاب آن محسوب می شوند. از نکات حائز اهمیت در انتخاب مچ بند هوشمند ورزشی مبتوان به امکان نشان دادن اعلان ها و قابلیت ضد آب بودن آنها اشاره کرد که در ادامه به بررسی هریک از قابلیت ها موجود در مچ بندهای هوشمند ورزشی خواهیم پرداخت.

بیشتر بدانید : فواید استفاده از مچ بند بدنسازی در هنگام تمرین

راهنمای انتخاب بهترین مچ بند هوشمند ورزشی

5 قابلیت مهم درمچ بندهای هوشمند ورزشی

قابلیت هایی که در یک مچ بند هوشمند ورزشی باید وجود داشته باشد از جمله: قابلیت شمارش گام ها، اندازه گیری مسافت پیموده شده، بررسی میزان وضعیت خواب، میزان ضربان قلب و جی پی اس را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

1 - شمارش گام ها 

از قابلیت هایی است که در اکثر مچ بند های هوشمند وجود دارد که با تکنیک 10/000 گام عموما پیشنهاد می شود که بر روی مچ بند محاسبه شود.

 

2 - اندازه گیری مسافت پیموده شده 

این قابلیت به ورزشکار نشان میدهد که از مبدا تا مقصد مشخص شده را در چه مسافتی بوده و پیموده شده است در این پیمایش چه میزان کالری و در چه مدت زمانی از دست داده است.

5 قابلیت مهم درمچ بندهای هوشمند ورزشی

3 - بررسی میزان وضعیت خواب 

این قابلیت با در نظر گرفتن ساعات خواب ورزشکار و با در نظر گرفتن شرایط جسمانی آن عنوان می کند که به چه مقدار خواب نیاز دارد و یا به چه میزان کمبود خواب داشته و یا چه مقدار باید بخوابد و با توجه و بررسی این المان ها، آلارم های لازم را در مواقع مورد نیاز اعلام خواهد کرد.

5 قابلیت مهم درمچ بندهای هوشمند ورزشی

4 - جی پی اس 

این قابلیت در اکثر مچ بندهای هوشمند در جهت دریافت اطلاعاتی مانند مقدار مسافت طی شده و مقدار مسیرها بر اساس موقعیت مکانی ورزشکار وجود دارد.

 

5 - میزان ضربان قلب 

اکثر ورزشکاران مایلند بدانند که در هنگام فعالیت ورزشی ضربان قلبشان در چه وضعیتی قرار دارد باید گفت که تمامی مچ بندهای ورزشی دارای این قابلیت نمی باشند اما باید اشاره کرد که مچ بند هایی که این قابلیت در آنها وجود دارد چندان دقیق میزان ضربان قلب را به نشان نخواهند داد.

5 قابلیت مهم درمچ بندهای هوشمند ورزشی

امروزه کمپانی های صاحب نام بسیاری اقدام به طراحی و ساخت مچ بندهای هوشمند ورزشی نموده اند که در بازار رقابتی محصولات ورزشی یکدیگر در صدد ارائه محصولات کاربردی تر با طراحی های به روز و خدمات جانبی مناسب در تلاش هستند تا مشتریان را به سمت محصولات خود جذب کنند اما در این بین یک سوال مطرح است که آیا استفاده از این محصولات در پیشرفت روند فعالیت ورزشی ورزشکاران تاثیر مثبتی خواهد داشت؟

کالاورزش