آشنایی با تفنگ های بادی وایرخ و گامو

در این مقاله به آشنایی با تفنگ های بادی وایرخ و گامو، همچنین تفنگ بادی وایرخ 30، تفنگ بادی وایرخ 80، تفنگ بادی گامو 1250 هانتر، تفنگ بادی گامو 1000 شادو، و تفنگ بادی گامو وابپرمکس پرداخته شده است.

 

1. تفنگ بادی وایرخ

1.1 تفنگ بادی وایرخ 30

1.2 تفنگ بادی وایرخ 80

2. تفنگ بادی گامو

2.1 تفنگ بادی گامو 1250 هانتر (Hunter)

2.2 تفنگ بادی گامو 1000 شادو (Shadow)

2.3 تفنگ بادی گامو وابپرمکس (Vipermax)

3. پیشنهاد

 

 

تفنگ بادی وایرخ

کمپانی اسلحه سازی وایرخ در سال 1899 میلادی توسط هرمان وایرخ در کشور آلمان و شهر موسل تاسیس شد که بیشتر تولیدات این کمپانی مربوط به ساخت و تولید تفنگ های بادی و شکاری می باشد که محصولات این شرکت از محبوبیت بسیاری در بین علاقمندان این دوستداران شکار برخوردار است از این رو بر آن شدیم تا دو نمونه از تفنگ های بادی کمپانی را معرفی و مورد بررسی قرار دهیم. تفنگ بادی وایرخ در دو مدل 30 و 80 از محصولات این کمپانی آلمانی هستند که از قابلیت های ویژه ای برخوردارند که در سطح جهان از محبوبیت زیادی برخوردار هستند در ادامه به معرفی هریک از آنها خواهیم پرداخت.

مقاله مرتبط: تفنگ بادی 

تفنگ بادی وایرخ

تفنگ بادی وایرخ 30

ساختار این تفنگ بادی فنر و پیستون است و با خم کردن لوله تفنگ و گلوله گذاری (ساچمه) مسلح می شود و دارای ماشه ای دو مرحله است که از قابلیت تنظیم برخوردار است. این تفنگ بادی مجهز به دوربین بسیار دقیقی است که دقت نشانه گیری و شلیک تیرانداز را افزایش میدهد. طول لوله این تفنگ 43 سانتی متر و طول کلی آن 1.02 متر می باشد و دارای وزنی معادل 2.5 کیلوگرم است. تفنگ بادی وایرخ 30 دارای 9.5 ژول قدرت خروجی است که در زمان شلیک، گلوله 205 متر در ثانیه سرعت خواهد داشت.

تفنگ بادی وایرخ 30

 

تفنگ بادی وایرخ 80

بدون اغراق تفنگ بادی وایرخ 80 یکی از دقیق ترین  و پر قدرت ترین تفنگ های فنر و پیستون جهان محسوب می شود. این تفنگ به صورت خم کردن لوله آن مسلح شده و دارای طولی معادل 150 سانتی متر و در حدود 4 کیلوگرم وزن دارد. قدرت خروجی وایرخ 80، برابر با 22 ژول است و پس از شلیک گلوله با سرعت 295 متر در ثانیه به سمت هدف حرکت می کند. قنداق این تفنگ بادی از چوب راش تهیه می شود و برای جلوگیری از لغزش دست در هنگام شلیک قسمتی از قنداق به صورت شطرنجی حک شده است.

تفنگ بادی وایرخ 80

تفنگ بادی گامو

گامو بک کمپانی تولیدکننده تفنگ های بادی است که در سال 1959 میلادی در کشور اسپانیا تاسیس شد و امروزه به عنوان بزرگترین کمپانی تولید کننده تفنگ های بادی در اروپا محسوب می شود. این کمپانی 2 سال پس از تاسیس اولین محصول خود را تولید کرد. و در حال حاضر علاوه بر ساخت و تولید تفنگ بادی در زمینه ساخت تفنگ شکاری، مهمات و کلت کمری نیز فعال است. سه نمونه از تولیدات این کمپانی به نام های گامو 1250 هانتر (Hunter) و گامو 1000 شادو (Shadow) و گامو وابپرمکس (Vipermax) است که که در زمره تفنگ های بادی پر قدرت و با کیفیت در جهان محسوب می شوند و از محبوبیت بسیاری در میان علاقمندان به شکار و تیراندازی برخوردار هستند از این رو به معرفی و آشنایی با این سه تفنگ بادی کمپانی گامو خواهیم پرداخت.

مقاله مرتبط: تاریخچه تفنگ 

تفنگ بادی گامو

تفنگ بادی گامو 1250 هانتر (Hunter)

این تفنگ بادی اسپانیایی با مکانیزم فنر و پیستون و به صورت کمر شکن مسلح می شود و دارای ماشه دو زمانه قابل تنظیم برای ایمنی و مسلح شدن برای شیلک است. وزن تقریبی این تفنگ در حدود 4 کیلوگرم و طول کلی اسلحه 123 سانتیمتر است که دارای قدرتی معادل 30 می باشد که در هنگام شلیک گلوله با سرعت 278 متر در ثانیه به سمت هدف پرتاب می شود. جنس قنداق گامو 1250 هانتر از چوب راش تهیه می شود و بر روی آن برای جلوگیری از لغزش به صورت ریلی حکاکی شده است و در قسمت مگسک تفنگ و برای تعادل آن یک متعادل کننده اسلحه (مازل بریک) تعبیه شده است.

تفنگ بادی گامو 1250 هانتر (Hunter)

تفنگ بادی گامو 1000 شادو (Shadow)

 تفنگ  گامو 1000 شادو (Shadow) یکی از محصولات قدیمی این کمپانی اسپانیایی است که در بین علاقمندان به شکار به جهت قدرت تخریبی زیاد برای هدف های نزدیک از محبوبیت بالایی برخوردار است. این تفنگ دارای کیفیت بی نظیری است که برای شکار طراحی شده است. مکانیزم این تفنگ بادی فنر و پیستون است و به صورت کمر شکن مسلح می شود. طول لوله تفنگ 45 سانتیمتر بوده و طول کلی تفنگ 110 سانتیمتر است. تفنگ  گامو 1000 شادو دارای 20 ژول قدرت است که گلوله (ساچمه) پس از شلیک با سرعت 300 متر در ثانیه به سمت هدف پرتاب می شود و بسیار ایده ال برای شکار هدف های نزدیک است.

تفنگ بادی گامو 1000 شادو (Shadow)

 

تفنگ بادی گامو وابپرمکس (Vipermax)

یکی دیگر از تولیدات این کمپانی اسپانیایی مدل گامو وابپرمکس (Vipermax) است که میتوان ابن تفنگ را یکی از بهترین تولیدات این کمپانی دانست. این تفنگ خوش ساخت دارای کیفیت بی نظیر و طراحی دقیقی است که از قدرت و دقت بالاتری نسبت به سایر تفنگ های هم کلاس خود برخوردار است و بسیار ایده ال برای تیراندازی به سمت اهداف دور و نزدیک می باشد. مکانیزم این تفنگ بادی فنر و پیستون است و به صورت کمر شکن ، تک تیر مسلح شده و دارای ماشه قابل تنظیم می باشد. طول این تفنگ 115 سانتیمتر و دارای وزنی در حدود 3 کیلوگرم است.  گامو وابپرمکس (Vipermax) دارای 24 قدرت است که گلوله پس از شلیک با سرعت 305 متر در ثانیه به سمت هدف پرتاب می شود. بر روی قنداق این تفنگ برای جلوگیری از لغزش و عرق کف دست در هنگام تیراندازی یک پد نیز تعبیه شده و در قسمت انتهایی قنداق برای کاهش لگد حاصل از شلیک یک ضربه گیر نیز قرار داده شده است.

تفنگ بادی گامو وابپرمکس (Vipermax)

پیشنهاد

در این مقاله به بررسی و آشنایی با چند مدل از بهترین تفنگ های بادی ساخته شده توسط کمپانی های وایرخ آلمان و گامو اسپانیا پرداخته شد پیشنهاد می کنیم برای مشاهده و شناخت سایر مدل ها و برند های تفنگ های بادی به سایت ما مراجعه و با انتخاب گزیته تیراندازی و شکار در قسمت جستجو سایت با سایر محصولات این رشته بیشتر آشنا شوید. 

کالاورزش