چرا باید یک کفش رانینگ خوب بخریم؟

در این مفاله به اهمیت خرید یک کفش رانینگ خوب و مزایای که یک کفش رانینگ باید دارا باشد به همراه نحوه انتخاب یک کفش رانینگ مناسب و عوارض انتخاب نادرست کفش ورزشی بیان شده است.

 

1. عوارض انتخاب نادرست کفش ورزشی

2. مزایایی یک کفش رانینگ باید دارا باشد چیست ؟

3. نحوه انتخاب کفش رانینگ

 

 

بهترین کفش رانینگ کفشی است که در ساخت آن جنس و مواد با کیفیتی بکار رفته باشد تا در طول هر نوع تمرین ورزشی پاها در آن احساس راحتی کنند. چنین مزیتی منعکس کننده ی این موضوع است که اگر بلافاصله پس از تمرین کردن حس خوبی در پاهایتان دارید، نشان دهنده این است که شما کفش رانینگ خوبی را انتخاب کرده اید یا نه. امروزه شمار زیادی از مردم هنوز هم متوجه نشده اند و یا این قضیه را ناچیز دانسته اند که خریدن یک جفت کفش رانینگ خوب چقدر اهمیت دارد.

بعضی از افراد هستند که برای پیاده روی و دویدن های ملایم هم بزرگترین کفش های بسکتبالی که پیدا میکنند را می پوشند و این مسئله  بسیار ناخوشایند است. این افراد درست پس از تمرین کردن مقدار زیادی درد در پاهای خود حس می کنند.

بیشتر بدانید : تاثیر کفش ورزشی بر کیفیت تمرین

بهترین کفش رانینگ

عوارض انتخاب نادرست کفش ورزشی

اگر شما از هرنوع کفشی استفاده می کنید، حتی اگر کفش هایی باشد که برای ورزش کردن طراحی شده است، زمانیکه می دوید ممکن است در پاهای خود احساس درد و جراحت داشته باشید.

یکی دیگر از انتخاب های نادرست میتواند پوشیدن جوراب نامناسب باشد که مسائل را حتی بدتر از قبل می کند. برای مثال پوشیدن جوراب های کتان برای دویدن، انتخاب بسیار نادرستی است. زیرا این نوع جوراب ها در هنگام دویدن باعث اصطکاک میشوند و برای سلامتی پوست مضر هستند.

اگر شما کفش های سنگین و نامناسب همراه با جوراب کتان به پا می کنید، پوششتان بسیار ضخیم و زیاد است و منتظر باشید تا پس از تمرین و دویدن پاهایتان دردناک و بدشکل شوند. توجه داشته باشید که این اثرات نامطلوب به سرعت اتفاق خواهند افتاد. پس اگر میخواهید از تاول زدن ، درد و جراحت پاها جلوگیری کنید بهتر است که در کنار رسیدگی به پاهایتان یک کفش رانینگ خوب هم بخرید.

بیشتر بدانید : نشانه هایی که از کفش ورزشی نا مناسب استفاده می کنید 

عوارض انتخاب نادرست کفش ورزشی

مزایایی یک کفش رانینگ باید دارا باشد چیست ؟

کفش رانینگ خوب در درجه نخست باید یک مزیت داشته باشد و آن این است که مسطح و بسیار راحت باشد و شکل پاها را تا حد امکان خوب و مناسب نگه دارد.یک کفش رانینگ خوب باید زمانی که میدوید به پاهایتان حس آرامش بدهد و اینکه بتواند شکل پای شما را درست و خوب نگه دارد.

یکی از مشکلات کفش نامناسب این است که باعث ساییده شدن پاشنه ی پا م یشود و پس از آن پا شروع به تاول زدن میکند. این مشکل زمانی پیش میاید که کفش های ورزشی نامناسبی استفاده میکنید زیرا در حالت عادی نباید حس سایش آزار دهنده ای در پاشنه پایتان داشته باشید. این روزها در بسیاری از فروشگاه های کفش ورزشی ماشین ها و ابزارهایی را فراهم کرده اند که مدل پای شما را می سنجند و در نتیجه نشان میدهند کدام مدل کفش برای شما مناسب است.

بیشتر بدانید : ساختار یک کفش ورزشی چگونه است ؟

مزایایی یک کفش رانینگ باید دارا باشد چیست ؟

نحوه انتخاب کفش رانینگ

انتخاب یک جفت کفش رانینگ مناسب به عواملی همچون مقدار قوس پاها و .. بستگی دارد. در اینجا یک شرط ساده مطرح است و آن این است که هنگام دویدن پای شما تا چه حد به سمت داخل می چرخد. گروهی از افراد هستند که پای آنها قوس زیادی دارد و پای آنها هنگام دویدن به سختی به درون می چرخد. بهترین راه برای انتخاب کفش برای این گروه از افراد این است که از فروشگاه هایی که  کفش های ورزشی و خصوصا کفش رانینگ را عرضه می کنند خریداری کنند زیرا این فروشگاه ها معمولا کارکنانی دارند که درباره کفش ورزشی از اطلاعات و آگاهی بالایی برخوردارند و حتی این زمینه را برایتان فراهم می کنند که با کفش های  مورد نظرتان کمی در اطراف بدوید.

بیشتر بدانید : راهنمای انتخاب بهترین کفش فوتبال برای بازی در زمین های چمن مصنوعی

نحوه انتخاب کفش رانینگ

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با انواع کفش های ورزشی و راهنمای خرید آنها به صفحه اصلی سایت ما (کالاورزش) و مطالعه مقالات روز ورزشی به قسمت * وبلاگ * کالاورزش مراجعه فرمائید.

کالاورزش