مدیسین بال و کتل بل دو ابزار سحر آمیز برای به حرکت در آوردن عضلات

در این مقاله به مدیسین بال و کتل بل دو ابزار به حرکت در آوردن عضلات و تمرین دادن کل بدن و همچنین مزیت های تمرین با آنها و خطرات تمرینی مدیسین بال و کتل بل پرداخته شده است.

 

1. مدیسن بال (Medicine Ball)

2. کتل بل ابزاری برای تمرین دادن کل بدن

3. مزیت تمرین با مدیسین بال و کتل بل

4. خطرات تمرین با مدیسین بال و کتل بل

 

 

تغییر دادن وزن وسایل ورزشی از حیاتی ترین جنبه های تمرین کردن است. این کار باعث شوک دادن مداوم به بدن میشود و همین امر باعث می شود تا ماهیچه ها رشد کنند.
بطور کلی بدن نسبت به تمرینات تکراری کمتر پاسخ خواهد داد و به این معنی است که شما نمیتوانید از یک دوره زمانی تمرینات ساده را با بالاترین بازدهی انجام دهید.برای تغییر دادن و بالا بردن توانایی بدن، باید از ترکیب کردن و توسعه دادن فعالیت ها استفاده کرد تا تاثیر مثبت را بصورت دائمی مشاهده نمود.
بهره گیری از مدیسین بال (Medicine Ball) و کتل بل (KettleBell) به عنوان بخشی از تمرین، میتواند روشی قابل اعتماد برای رشد عضلات و تقویت بدن شود.

 

مدیسن بال (Medicine Ball)

مدیسین بال (Medicine Ball) که با عنوان های توپ پزشکی و توپ تمرینی نیز معرفی شده است، وسیله ای کروی شکل و سنگین است که برای بالا بردن استحکام و رسیدن به اهداف آموزشی ورزشی از آن استفاده می شود در سایزها و وزن های مختلفی وجود دارد.
درست انتخاب کردن وزن مدیسن بال بستگی به سطح توانایی و تمرینی که می خواهید انجام دهید، دارد.
بعضی از مدیسین بال ها بدون دسته ساخته شده اند که بهترین وسیله برای انجام تمرینات شکمی-بطنی هستند و به عنوان دوچرخه معرفی شده اند.
این تمرین فرد را مجبور می کند که مدیسن بال را بچرخاند و به اطراف تاب دهد. این حرکت به مدل چرخیدن پدال دوچرخه اشاره میکند.
حرکت پدال دوچرخه تمامی قسمت میانی بدنتان را هدف میگیرد و ماهیچه های مورب و ماهیچه های شکمی را شکل میدهد.

بیشتر بدانید : توپ جیم بال چیست ؟ همه آنچه که درباره جیم بال باید بدانیم

مدیسن بال (Medicine Ball)

کتل بل ابزاری برای تمرین دادن کل بدن

کتل بل (KettleBell) ممکن است در اتاق وزنه ها و در ردیف دمبل ها کمی غیرعادی به نظر برسد.این قالب آهنی که از لاستیک پوشیده شده است و به یک دسته ی استوانه ای شکل متصل است،  در وزن های مختلفی وجود دارد.
کتل بل یک وسیله تمرینی بسیار مفید است که برای فعالیت های ترکیبی قلبی عروقی و تمرینات استقامتی طراحی شده است.
کتل بل (KettleBell) هم مانند مدیسین بال (Medicine Ball) در اندازه و وزن های مختلف موجود است.
توصیه می شود قبل از انجام تمرین سنگین با کتل بل، ابتدا حرکاتی را یاد بگیرید تا با نحوه استفاده از آن آشنا شوید و به آن عادت کنید. به طور مشخص تمریناتی را انجام دهید که یک دستی انجام می شوند و جسمی را بالای سر خود برده و می چرخانید. زیرا برای انجام تمرینات کتل بل فراگیری این حرکات لازم است.

بیشتر بدانید : چند نمونه ار تمرینات لاغری کراس فیت مخصوص بانوان

کتل بل ابزاری برای تمرین دادن کل بدن

مزیت تمرین با مدیسین بال و کتل بل

بزرگترین مزیت استفاده از مدیسن بال و کتل بل، تثبیت کردن ماهیچه ها و کنترل کردن میزان حرکت مفصل ها است.
برخلاف تصور، افزایش وزن مدیسین بال و کتل بل، کمک میکند تا هماهنگی بین ماهیچه و مفصل بهبود یابد که این موضوع برای ورزشکاران بسیار سودمند است.مدیسن بال و کتل بل برای تمرینات فشرده ی مفصلی بکار گرفته می شوند و تکان ها و کشش های سریع بافت ماهیچه را مهار کرده و رشد ماهیچه ها را به ارمغان می آورند.
مطالعات نشان داده است که این چنین وسایل تمرینی، اختصاصا برای جوانان موثر و مفید است.
براساس تحقیقات صورت گرفته در حوزه ی تربیت بدنی در سال 2006، دانش آموزان دبیرستانی که از مدیسین بال استفاده میکردند و با آن تمرین انجام میدادند، به توانایی بدنی بالاتری نسبت به گروه کنترل که از مدیسین بال استفاده نمیکردند، دست یافته بودند.این تحقیقات ادعا میکند که تمرین با مدیسین بال باعث افزایش توانایی فرد و رشد بدنی وی خواهد شد.

بیشتر بدانید : مزایای تمرین با توپ بدنسازی

مزیت تمرین با مدیسین بال و کتل بل

خطرات تمرین با مدیسین بال و کتل بل

مهم است که نسبت به خطرات استفاده نادرست از تمرین با این تجهیزات ورزشی آگاه باشید.
اگر تا به حال با مدیسین بال و کتل بل و این دسته از تجهیزات ورزشی تمرین نکرده اید، بهتر است با یک مربی حرفه ای یا کسی که میداند چطور از این وسایل استفاده کند، مشورت کنید.استفاده نادرست از تجهیزات ورزشی، احتمال وقوع مصدومیت را افزایش میدهد.
شما باید قبل از اینکه تمرین با مدیسین بال و کتل بل را شروع کنید، ابتدا 10 الی 15 دقیقه بدن خود را گرم کنید تا بدن و ارگان ها آماده ی ورزش شوند. خیلی از تمرینات با این تجهیزات از نوع قلبی عروقی (کاردیو) هستند.همچنین مهم است که مطمئن شوید برای انجام و اجرای تمرینات فضای کافی دارید.
برخلاف دمبل های گرد و مرسوم، تمرین با مدیسن بال و کتل بل نیازمند داشتن فضای اضافه و باز است.برای اجرای این دسته از تمرینات بهتر است در گوشه ها و قسمت های شلوغ باشگاه حضور نداشته باشید و خود را در این موقعیت خطرناک قرار ندهید.

 

خطرات تمرین با مدیسین بال و کتل بل

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با لوازم و تجهیزات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما (کالاورزش) مراجعه فرمائید. همچنین برای مطالعه مقالات روز ورزشی گزینه * وبلاگ * را در صفحه اصلی انتخاب نمائید.
 

کالاورزش