چه نوع اسکوتری مناسب کودکان است ؟

در این مقاله به راهنمای خرید اسکوتر کودک و معرفی انواع  آن مانند اسکوتر معمولی، یک چرخ و دو چرخ  و اسکوتر مخصوص بزرگسال و همچنین قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان پرداخته شده است.

 

1. اسکوتر (Scooter)

2. راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

2.1 اسکوتر 3 چرخ مناسب برای کودکان نو پا

2.2 اسکوتر 2 چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان 4 تا 12 ساله

2.3 اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

2.4 اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

3. قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان

 

 

اسکوتر (Scooter)

Scooter از جمله ابزارهای است که حس هیجان و نشاط را در کودکان و حتی  بزرگسالان بر می انگیزد. اسکوترها به طور معمول در دو نوع، مخصوص کودکان و بزرگسالان در مدل های متنوع توسط کمپانی های مختلفی طراحی، تولید و روانه بازار می شوند. اسکوترهای مخصوص کودکان در اصل با هدف افزایش اعتماد به نفس و بهبود توانایی حرکتی، ورزش و سرگرمی و حتی زمینه ای برای یادگیری دوچرخه سواری در آینده نزدیک برای کودک طراحی شده اند. امروزه کاربری Scooter ها تنها به تفریح و سرگرمی خلاصه نمی شود بلکه برای برخی از افراد حکم ابزاری برای تردد درون شهری، به جای استفاده از ماشین و کاهش آلودگی بشمار می آید.

اغلب والدین تمایل دارند که برای فرزندانشان اسکوتر سواری را تجربه کنند اما آگاه نیستند که چه نوع اسکوتری با توجه به سن، اندازه و .. برای کودکشان مناسب است. در ادامه راهنمای خرید اسکوتر مناسب برای کودکان را بیان خواهیم نمود، اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر Scooter مناسبی برای فرزند خود تهیه نمودید حتما مسائل ایمنی در جهت حفاظت از فرزند خود را فراموش نکنید.

بیشتر بدانید : آشنایی با ورزش اسکیت و تاریخچه آن در جهان

اسکوتر (Scooter)

راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

یکی از نکاتی که در انتخاب و خرید یک اسکوتر بسیار حائز اهمیت است سن کودک است. بچه ها در هر سنی از توانایی و مهارت های رفتاری و حرکتی متفاوتی برخوردارند از این روی غیر ممکن است که بتوانیم برای همه بچه ها یک سن و یا عددی را برای داشتن یک اسکوتر ملاک قرار دهیم بنابر این با توجه به توانایی حرکتی کودک بایستی اسکوتر مناسب را تهیه نمود.  معمولا 2 تا 3 سالگی میتواند سنی مناسبی برای خرید اولین اسکوتر برای فرزندمان باشد. در ادامه با توجه به ادوار سنی کودکان به معرفی انواع  اسکوترها خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان

اسکوتر 3 چرخ مناسب برای کودکان نو پا

بچه های 2 تا 4 ساله از آنجایکه در مرحله فرارگیری راه رفتن قرار دارند، نیازمند اسکوتری هستند که بتواند ثبات بیشتری در حرکت آنان پدید آورد. از این روی اسکوترهای 3 چرخ میتواند گزینه مناسبی برای این دوره سنی باشد زیرا این نوع اسکوترها علاوه بر ثبات بالا از سرعت بسیار کمتری نیز برخوردار هستند. طراحی این نوع اسکوتر ها به گونه ای است که که در قسمت عقب دارای 2 چرخ و در قسمت جلو 1 چرخ قرار داده شده است. میزان تعادل بالا و امنیت را میتوان مهمترین مزیت این نوع اسکوتر برای این رده سنی دانست.

اسکوتر 3 چرخ مناسب برای کودکان نو پا

اسکوتر 2 چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان 4 تا 12 ساله

معمولا کودک از سن 4 سالگی به بعد در حفظ تعادل خود توانا تر می شود از این روی استفاده از اسکوترهای 3 چرخ  و هم 2 چرخ میتواند گزینه مناسبی برای آنان باشد. والدین میتوانند برای فرزاندان خود را در این گروه سنی، بسته به میزان توانایی کودک در حفظ تعادل و کنترل اسکوتر دارای 2 و یا 3 چرخ را برای فرزند خود انتخاب نمایند. به این نکته باید توجه داشت که امنیت کودک اصلی ترین عامل در خرید یک Scooter محسوب می شود. به طور معمولا استفاده از اسکوترهای 2 چرخ برای کودکان بالای 7 سال توصیه می شود. این نوع از اسکوترها برای کودکانی که توانیی خوبی در حفظ تعادل خود دارند مناسب است. به طور معمول در ساخت این نوع اسکوتر فلز بکار میرود و به تبع از تحمل وزن بالاتری نیز برخوار خواهند بود و این امکان را برای خود مهیا می کند که با سرعت بیشتری با آن حرکت کند. اگر فرزند 5 تا 10 سال دارید اسکوتر های 2 چرخ  میتوانند گزینه مناسبی برای استفاده فرزندتان باشد.

اسکوتر 2 چرخ یا معمولی مناسب برای کودکان 4 تا 12 ساله

اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

بچه های نوجوان با توجه به گروه سنی که دارند (12 الی 15 سال) می توانند از اسکوترهای 2 چرخ، الکترونیکی، و حتی از اسکوترهای T شکل و یا Stunt  استفاده نمایند. اسکوترهای T شکل اختصاصا برای نوجوان طراحی شده است. این نوع از اسکوترها فاقد تکیه گاه هستند و معمولا به صورت تک چرخ تولید و روانه بازارها می شوند و بیشتر برای اسکوتر سواری حرفه ای در پیست های مخصوص و اجرای حرکات نمایشی (Stunt) مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

اسکوترهای Stunt مناسب برای نوجوانان

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

این نوع از اسکوترها (برقی) اوایل در طرح های دسته دار چیزی شبیه به اسکوترهای 2 چرخ تولید و روانه بازار شد اما با این فرق که با نیروی برق به حرکت درمی آمدند و نفر تلاشی در جهت حرکت اسکوتر انجام نمی داد. اما در حال حاضر نوعی دیگیری از اسکوتر های برقی تولید و روانه بازارها می شوند که که فاقد دسته می باشند و بیشتر شبیه به یک برد هستند که برای حرکت با آنها، توانایی درکنترل و تعادل نقش اصلی را ایفاء می کند. این نوع اسکوترها بوسیله باتری های لیتیومی شارژی که قابل تعویض می باشند به حرکت درمی آیند که در هنگام سواری با آن فرد از نظر جسمی درگیر نمی شود.

اسکوترهای برقی دارای چرخ های بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به سایر اسکوترها هستند از این روی از مقاومت بالا و به تبع قیمت بالاتری نیز برخوردارند. باتری های بکار رفته در اسکوترهای برقی نسبتا سبک وزن هستند و در مدت زمان 2 الی 3 ساعت بوسیله برق شهری کاملا شارژ شده و مقدار گنجایش باتری ها بر مبنای مقدار آمپر، ساعت و گاها میلی آمپر معرفی می شوند و بر مدت زمانی که میتوانند اسکوتر را به حرکت در آورد نقشی کلیدی دارند.

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

کیفیت، سایز، وزن، و نوع چرخ در میزان سرعت یک اسکوتر برقی امری بسیار مهم و تاثیرگذار است. همچنین سیستم ترمز یکی دیگر از نکات مهم در خرید یک اسکوتر برقی است که باید مورد توجه قرار گرفته شود، زیرا با توجه به مقدار سرعت اسکوتر و احتمال بروز حادثه باید اسکوتر از سیستم ترمز جلو و عقب برخوردار باشد. به این نکته توجه داشته باشید که اسکوتر سواری بر روی سطوح چمنی و یا حتی فرش میتواند باعث ایجاد فشار به سیستم موتور دستگاه شود از این روی توصیه می شود بر روی این سطوح اقدام به اسکوتر سواری نکنید.

در هنگام خرید اسکوتر کودک سن فرزندتان را در نظر بگیرید و مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید و برای خرید هدف تان را مشخص کنید به طور مثال هدف شما از خرید تنها تفریح فرزندتان است و یا هدف آموزش و کسب مهارت است؟ بر اساس هدف مشخص شده اقدام به انتخاب و خرید اسکوتر مورد نظر خود نمائید.

بیشتر بدانید : هاوربرد (Hoverboard) یا همان اسکوتر برقی چیست؟

اسکوترهای برقی مناسب جوانان و بزرگسالان

قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان

اسکوترهای مخصوص کودکان در انواع مختلف (2 چرخ – 3 چرخ) بسته به جنس بکار رفته در ساخت و طراحی آن و همچنین برند کمپانی سازنده دستگاه، با قیمت های مختلفی روانه بازار ها می شوند. به طور کلی قیمت پایه یک دستگاه اسکوتر با کیفیت در بازار بین 150 الی 400 هزار تومان  می باشد. اما در اسکوترهای برقی، مخصوص جوانان و افراد بزرگسال با توجه به نوع و برند کمپانی سازنده و قابلیت های قرار داده شده بر روی اسکوتر مانند سیستم ترمز، طراحی، موتور، مقدار آمپر و زمان شارژ دستگاه و ... قیمت ها بسیار متفاوت است به طوریکه با توجه به قابلیت هایی که بیان شد بین 1.500  الی 20 میلیون تومان به فروش می رسند.

در صورتی که تمایل داشتید برای فرزند خود اسکوتر تهیه نمائید پیش از خرید با کارشناسان ما در فروشگاه کالاورزش ارتباط برقرار نموده و مشاوره لازم را در خصوص انواع اسکوتر، قیمت، و جنس بکار رفته در ساخت و برند سازنده را دریافت و در صورت تمایل با آگاهی اقدام به خرید فرمائید.

قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان

در این مقاله راهنمای خرید اسکوتر مناسب کودکان و انواع اسکوتر، همچنین قیمت اسکوترهای مخصوص کودکان و بزرگسالان را بیان نمودیم پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع مدل ها و برند های اسکوتر و همچنین سایر لوازم و تجهیزات ورزشی به صفحه اصلی سایت ما * کالاورزش* مراجعه فرمائید.

کالاورزش