از کفش بسکتبال چه می دانید ؟

در این مقاله به راهنمای خرید کفش بسکتبال و چگونگی خرید کفش بسکتبال اصل و قیمت مدل های دخترانه و ارزان این کفش ها پرداخته شده است.

 

 

1. راهنمای خرید کفش بسکتبال

1.1 کفش مناسب برای بازیکنان گارد راس

1.2 کفش مناسب برای بازیکنان شوتینگ گارد

1.3 کفش مناسب برای بازیکنان قدرتی

1.4 کفش مناسب برای بازیکنان سنتر

2. چگونه یک کفش بسکتبال اصل بخریم ؟

3. قیمت کفش بسکتبال ارزان و دخترانه چقدر است ؟

 

 

کفش از مهمترین تجهیزات هر ورزشی محسوب می شود. ورزش بسکتبال علاوه بر اینکه ازین قاعده مستثنی نیست، بر روی کیفیت بازی و سلامت شما تاثیز بسزایی دارد. کالاورزش در این مقاله سعی دارد به شما هر آنچه که از کفش بسکتبال باید بدانید را در اختیارتان قرار دهد.

بیشتر بدانید : تاریخچه بسکتبال در ایران و جهان

 

راهنمای خرید کفش بسکتبال

کفش های مخصوص بسکتبال در سه مدل ساق بلند، متوسط و ساق کوتاه از جنس چرم (Leather)، پلی استر (Polystier)، پارچه ای (Textile) و پلاستیک (Plastic) طراحی و تولید می شوند و انتخاب هر یک از این مدل ها به سبک بازی، پست و سلیقه بازیکنان بسکتبال بستگی دارد. در این قسمت به راهنمای خرید کفش بسکتبال متناسب با پست بازیکنان خواهیم پرداخت.

 

محافظی برای قوزک پای شما

اولین و مهمترین مشخصه کفش بسکتبال با کیفیت و مناسب این است که به خوبی از قوزک پای شما محافظت کند. قوزک پا در هنگام بازی بسکتبال بسیار در معرض آسیب می باشد و آسیب جدی در این ناحیه منجر به محرومیت طولانی مدت و یا حتی مادام العمر از ورزش کردن می شود. پس این مشخصه ارزش این را دارد که حسابی در مورد آن تحقیق کنید. میزان محافظت یک کفش از قوزک پا به مسائل مختلفی از قبیل جنس کفش، میزان انعاطف پذیری،  طراحی بندها و قد و ارتفاع کفش، بستگی دارد.

راهنمای خرید کفش بسکتبال

موقعیت شما در تیم

پس از اطمینان از محافظت از قوزک پا، شما باید مشخص کنید که در کدام پست تیم بازی کرده و سبک بازی کردن خود را مشخص کنید. با وجود اینکه 5 پست در تیم بسکتبال وجود دارد، ولی اعضای تیم به 4 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

گارد راس

سنتر

قدرتی

شوتینگ گارد

راهنمای خرید کفش بسکتبال - موقعیت شما در تیم

کفش مناسب برای بازیکنان گارد راس

این بازیکنان به طور دائم توپ را در دست دارند و به همراه تیم توپ را به تور بسکتبال تیم مقابل هدایت می کنند. برای هم کفش مناسب برای آنها باید نرم و راحت باشد و در عین حال از مچ پای آنها محافظت کند. نکته دیگر در مورد کفش این بازیکنان این است که باید این کفش از اصطکاک بالایی برخوردار باشد تا فرد بتواند حین دویدن سریع، توقف کند.

کفش مناسب برای بازیکنان گارد راس

کفش مناسب برای بازیکنان شوتینگ گارد

بازیکنان پست شوتینگ گارد در حال جا به جایی در همه نقاط زمین هستند از این روی این بازیکنان به کفش نیاز دارند که علاوه بر حفاظت از قوزک پا از اصطحکاک و قدرت کشسانی خوبی برخوردار باشد تا بتواند به راحتی حرکات انفجاری بازیکن را ساپورت کند. معمولا خلاق ترین و با کیفیت ترین بازیکنان بسکتبال در پست شوتینگ گارد بازی می کنند.

کفش مناسب برای بازیکنان شوتینگ گارد

کفش مناسب برای بازیکنان قدرتی

بازیکنان قدرتی، افراد قدرتمند تیم هستند که بدن آنها از عضلات تنومندی تشکیل شده است. بازیکنان این دسته مدام به صورت خطی به سمت تور بسکتبال تیم مقابل حمله می کنند. به همین دلیل علاوه بر اینکه باید از قوزک پای آنها محافظت شود، باید تحمل وزن بالا آنها را داشته و کفش ها از اصطکاک خوبی برخوردار باشند.

کفش مناسب برای بازیکنان قدرتی

کفش مناسب برای بازیکنان سنتر

بازیکنان پست سنتر بلند قدترین افراد تیم هستند. افرادی که در این پست بازی می کنند بسیار در معرض ضربه خوردن و آسیب دیدن هستند به همین دلیل آنها باید کفش هایی را تهیه نمایند که علاوه بر اینکه وزن بالای آنها را تحمل کند، باید ساق بلند باشد تا پای آنها در برابر آسیب حفظ شود.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید و انتخاب انواع توپ های بسکتبال

کفش مناسب برای بازیکنان سنتر

چگونه یک کفش بسکتبال اصل بخریم ؟

استفاده از یک کفش بسکتبال اصل علاوه بر محافظت و حمایت از پاها میتواند تاثیر گذاری بالایی در روند بازی بازیکنان داشته باشد. یک کفش اورجینال از فشارهای وارد شده به پاها در هنگام Jumping (پریدنRunning (دویدنCutting (برش توپ)، و Dirbbling (دریبل زدن) میتواند پیشگیری و محافظت لازم را به عمل آورد. برای اینکه بتوانیم یک کفش بسکتبال اصل را تشخیص داده و بخریم بایستی به جنس به کار رفته در ساخت کفش توجه کنیم. معمولا کفش های پارچه ای (Textile) پیشرفته ترین و در عین حال گرانترین کفش های بسکتبال محسوب می شوند. این کفش ها از وزن سبکی برخوردار هستند و گردش و تهویه هوا در آنها بسیار بهتر صورت می گیرد و همچنین بواسطه نخ های بسیار مقاوم و بافته شده ای که در ساخت آنها بکار رفته از دوام و انعطاف بسیار مناسبی برخوردار هستند اما در مقاسیه با کفش های ساخته شده از چرم و پلاستیک از دوام کمتری برخوردارند. کمپانی های مطرحی همچون Nike، ADIDAS، و Under Armour کفش های حرفه ای بسکتبال خود را از این جنس تولید و روانه بازارهای ورزشی می کنند.

کفش های بسکتبال چرمی در گذشته طرفداران بسیاری داشتند اما به دلیل گرانی چرم و وزن زیاد این جنس تولید کنندگان کفش های بسکتبال ترجیح دادند از موادی در تولیدات خود استفاده کنند که علاوه بر سبکی از قیمت مناسب تری هم برخوردار باشد و برای تولیدکننده و همچنین مصرف کننده مقرون به صرفه باشد. در حال حاضر برخی از کمپانی ها در برخی از قسمت های کفش از چرم نیز بهره می گیرند تا کفش ظاهری جذاب و شکیل تر داشته باشد. اما کفش های ساخته شده از پلاستیک جزوء بی کیفیت ترین کفش های بسکتبال محسوب می شوند و برندهای مطرح از این جنس در تولیدات خود استفاده نمی کنند. در هنگام خرید یک کفش بسکتبال باید به جنس بکار رفته در ساخت کفش، وزن، دوام و قیمت آن توجه داشته باشید.

بیشتر بدانید : خلاصه قوانین ورزش بسکتبال

چگونه یک کفش بسکتبال اصل بخریم ؟

قیمت کفش بسکتبال ارزان و دخترانه چقدر است ؟

به طور کلی ما در کالاورزش به شما توصیه نمی کنیم که از کفش های ارزان قیمت، سنگین و بی کیفیت ساخته شده از پلاستیک و .. استفاده کنید و کاملا به این امر واقف هستیم که کفش های اورجینال و برند از قیمت بالایی برخوردار هستند اما میتوانیم به شما پیشنهاد کنیم که ار برندهای جدیدی که محصولات آنها از کیفیت خوبی برخوردار هستند و هم از نظر قیمتی مقرون به صرفه تر از نام هایی همچون نایکی، آدیداس، آندرامورو .. هستند استفاده کنید. امروزه برندهایی نظیر LI-ning ، Crossover Culture، Anta، و Peak در طراحی و ساخت کفش های مخصوص بسکتبال و سایر ورزش ها در مدل های دخترانه، مردانه و زنانه فعال هستند و محصولات با کیفیتی را تولید و روانه بازارهای بین المللی ورزشی می کنند که علاوه بر کیفیت لازم از قیمت های مناسب تری نیز برخوردار هستند. محصولات این برندها امروزه در بازارهای ورزشی کشورمان با میانگین قیمتی 450 الی 1.200 میلیون تومان عرضه می شود. ما در گروه کالاورزش به شما پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام به خرید کفش بسکتبال و یا هر ورزش دیگر با کارشناسان ما به طور مستقیم تماس بگیرید و اطلاعات لازم در خصوص برند، قیمت، گارانتی، و جنس بکار رفته در ساخت محصول را دریافت و در صورت تمایل اقدام به سفارش و تهیه کالای مورد نظر خود نمائید.

قیمت کفش بسکتبال ارزان و دخترانه چقدر است ؟

کالاورزش