چگونه یک میز پینگ پنگ مناسب با فضای خود انتخاب کنیم ؟

در این مقاله به راهنمای انتخاب و خرید میز پینگ پنگ و همچنین بهترین برند های تولید کننده  میزهای این ورزش و قیمت آنها در بازارهای جهانی و داخلی کشورمان پرداخته شده است.

 

1. راهنمای انتخاب و خرید یک میز پینگ پنگ

2. انواع میزها برای انتخاب

3. بهترین برند های تولید کننده میز پینگ پنگ

4. قیمت میزهای پینگ پنگ در بازارهای جهانی و داخلی

 

 

میز پینگ پنگ (PingPong Table) در بازار کالاهای ورزشی، محصول گرانقیمتی محسوب می شود پس نیاز است که به هیچ عنوان در هنگام انتخاب و خرید آن مرتکب اشتباه نشوید. همیشه بهترین و گرانترین محصول مناسب شما نخواهد بود. شما باید با توجه به شرایط و نیاز خود بایستی مناسبترین محصول را انتخاب کنید. با کالاورزش در این 6 قدم همراه باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

بیشتر بدانید : تاریخچه ورزش پینگ پنگ در ایران و جهان

میز پینگ پنگ (PingPong Table)

راهنمای انتخاب و خرید یک میز پینگ پنگ

در مرحله اول باید دانش و اطلاعات کافی ای از میز پینگ پنگ و انواع آن داشته باشیم. شما اندازه ای که در نظر دارید و فضای اختصاصی برای بازی را مشخص کنید و بعد وارد مرحله دوم شوید. این نکته را در نظر بگیرید که میخواهید از آن میز در فضای باز (Outdoor) استفاده کنید یا بسته (Indoor).

میزهای مورد استفاده در فضای داخلی (Indoor) باید در دمای معینی نگهداری شوند. این میزها نسبت به تغییرات دما حساس بوده و منجر به تاب برداشتن سطح و جدا شدن قسمت های مختلف میز می شود.  

میزهای مورد استفاده در فضای خارجی(Outdoor) طراحی متفاوتی دارند و جنس بدنه آنها با مدلهای داخلی متفاوت است و بهترین آنها از جنس استیل، گالوانیزه است و سطح آن ضد آب بوده و قابل حمل می باشند.

قدم سوم در انتخاب میز اندازه آن است که اندازه های میز پینگ پنگ به 5  نوع تقسیم می شود که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم.   

بیشتر بدانید : راکت پینگ پنگ و نکاتی که پیش از خرید باید به آنها توجه داشته باشیم                                     

راهنمای انتخاب و خرید یک میز پینگ پنگ - میزهای مورد استفاده در فضای داخلی (Indoor)

انواع میزها برای انتخاب

میزهای پینگ پنگ بدون پایه : این میزها فقط سطح بازی را دارا می باشند و اگر در منزل فضای کافی را ندارید این میز را می توانید روی سطح دیگری(مثلا میز ناهارخوری) قرار دهید.  این میز به راحتی جا به جا شده و از قیمت مناسبی برخوردار می باشد ولی نسبت به سایر میزها امکانات کمتری را برآورده می کند.

میزهای کوچک : این نوع میزها برای فرزندان کوچک شما مناسب می باشد. این میزها به دلیل سایز کوچک خود حمل آسانی دارند. یکی از معایب مهم این نوع میزها ارتفاع کم آن از سطح زمین است.

انواع میزها برای انتخاب - میزهای پینگ پنگ بدون پایه

میزها با اندازه معمولی و قابلیت تنظیم ارتفاع : این نوع میزها دارای پایه های تلسکوپی می باشند که ارتفاع 61، 69 و 77 سانتی متری را فراهم می کند.  

میزهای فانتزی : این میزها دارای طول 30 سانتی متر، عرض 20 سانتی متر وارتفاع 5 سانتی متر می باشند.

میزهای مخصوص استخر شنا : این دسته از میزها بر روی آب شناور می باشد و دارای 137 سانتی متر طول و عرض 68 سانتی متری می باشند. سطح میز بسیار سخت بوده ولی برای کاهش آسیب سطح کناری آن نرم می باشد.

میزهای مخصوص استخر شنا

میزهای استاندارد : اگر تصمیم به بازی حرفه ای هستید و می خواهید به صورت مداوم بازی کنید این میزها مناسب می باشد. این میزها 274 سانتی متر طول و 5/152 عرض و ارتفاع 76 سانتی متری می باشد. 

قدم چهارم قابلیت حمل و نقل میزهای تنیس روی میز می باشد. کدام میز متحرک برای شما مناسب می باشد.  میزهای چهارچرخ فضای زیادی را به هنگام جمع شدن اشغال می کنند در حالی که میزهای هشت چرخ به دو قسمت تقسیم می شوند و به هنگام جمع شدن حجم کمی را اشغال می کنند.

قدم پنجم انتخاب ضخامت میز می باشد. برای میزهای پینگ پنگ ضخامت های مختلفی وجود دارد. سطح میزها عموما از جنس چوب، پلاستیک، فلز، بتن و فایبر گلاس می باشد که ضخامت آنها از 12 میلی متر شروع شده و تا 30 میلی متر می رسد. استاندارد ضخامت میز در بازی های بین المللی بین 25 تا 30 میلی متر می باشد.

قدم آخر باید شرکت تولید کننده را در نظر بگیرید که از اعتبار کافی ای برخوردار باشد.

بیشتر بدانید : آشنایی با انواع میزهای پینگ پنگ و مشخصات میزهای استاندارد

میزهای استاندارد پینگ پنگ

بهترین برند های تولید کننده میز پینگ پنگ

امروزه نام های بسیاری در عرصه طراحی و تولید میزهای پینگ پنگ و همچنین تجهیزات جانبی این ورزش از قبیل راکت، توپ و .. فعال هستند که محصولات تولیدی خود را به بازارهای جهانی عرضه می کنند در این میان میتوان به نام هایی همچون Dunlop ، Donic ، Andro ، Xiom ، Joola ، و .. میتوان اشاره کرد که همواره شاهد حضور و استفاده از محصولات تولیدی این نام ها توسط ورزشکاران و مسئولان کمیته برگزاری مسابقات در رقابت های جهانی و بین المللی این رشته ورزشی هستیم. اما نا گفته نماند که در حال حاضر در کشورمان واحدهای تولیدی بسیاری در زمینه طراحی و ساخت میزها و لوازم و تجهیزات ورزش پینگ پنگ فعال هستند که محصولات با کیفیتی در مقام رقابت با محصولات خارجی تولید، و روانه بازارهای ورزشی کشورمان و کشورهای همجوار می کنند که در این میان میتوان به برند هایی همچون Olympic Sport ، Faraz Sport ، Sinarad Sport ، Tavan Sport ، و .. اشاره کرد که محصولات تولیدی این نام ها با قیمت ها و کیفیت های مناسبی نسبت به نمونه های خارجی به بازارهای ورزشی کشورمان عرضه می شود.

بیشتر بدانید : آشنایی با انواع راکت های پینگ پنگ

بهترین برند های تولید کننده میز پینگ پنگ

قیمت میزهای پینگ پنگ در بازارهای جهانی و داخلی

میزهای پینگ پنگ با توجه به نوع کاربری (OutdoorIndoor)، طراحی، برند، و مواد بکار رفته در ساخت آن با قیمت های متفاوتی در بازارهای ورزشی به علاقمندان این رشته ورزشی عرضه می شود. برند های خارجی میزهای پینگ پنگ در کشورمان با توجه به عواملی که گفته شد با میانگین قیمتی 3.5 الی 25 میلیون تومان در بازارهای ورزشی کشورمان یافت می شود اما شما میتوانید همین محصولات را که توسط برندهای ایرانی طراحی و ساخته شده اند و از کیفیت بالایی برخوردارند با قیمت بسیار مناسب تری خریداری نمائید. به طور کلی میزهای پینگ پنگ برند های داخلی بر اساس نوع کاربری با میانگین قیمتی 300 هزار تومان الی 11 میلیون تومان در بازارهای ورزشی به دوستداران این ورزش عرضه می شود.

بیشتر بدانید : فواید ورزش پینگ پنگ و قوانین این ورزش

قیمت میزهای پینگ پنگ در بازارهای جهانی و داخلی

پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام به خرید میز و یا سایر لوازم و تجهیزات ورزش پینگ پنگ با کارشناسان ما در * گروه کالاورزش * تماس، و اطلاعات مورد نیاز خود از قبیل، جنس بکار رفته در ساخت محصول، برند تولید کننده، ضمانت و خدمات پس از فروش و قیمت محصول مورد نظر خود را کسب و در صورت تمایل اقدام به سفارش و خرید کالای مورد نظر خود نمائید.

کالاورزش