توپ های پینگ پنگ چگونه ساخته می شوند؟ - راهنمای خرید توپ پینگ پنگ

در این مقاله راهنمای خرید توپ پینگ پنگ و مواد بکار رفته در ساخت این توپ و برترین برند های تولید کننده این توپ ها و قیمت آنها در بازار های ورزشی با توجه به نوع کاربری (تمرینی، حرفه ای و تمرینی) و این سوال که چرا بر روی توپ های پینگ پنگ نشان ستاره درج می شود ؟ بیان شده است.

 

1. توپ های پینگ پنگ از چه موادی ساخته می شوند ؟

2. توپ‌های پلاستیکی پینگ پنگ

3. چرا بر روی توپ های پینگ پنگ نشان ستاره درج می شود ؟

4. توپ های پینگ پنگ در چه رنگ هایی تولید می شوند؟

5. برترین برندهای توپ پینگ پنگ و قیمت آنها در بازارهای ورزشی

 

 

توپ های پینگ پنگ از چه موادی ساخته می شوند ؟

اگر تصمیم به خرید توپ پینگ پنگ دارید باید برای خود تعیین کنید که قصد خرید چه نوع توپی را دارید حرفه ای ، تمرینی و یا تفریحی ؟ جنس توپ های پینگ پنگ از سلولویید و یا پلاستیک غیر قابل اشتعال می باشد. وزن این توپ ها به طور استاندارد 2.7 گرم و قطر 40 میلی متر است که ضریب ارتجاعی آنها به 94% می رسد و در هنگام وارد کردن ضربات محکم توپ حتی تا 180 کیلومتر بر ساعت سرعت خواهد یافت.

در سالهای 2000 و 2014 فدراسیون جهانی پینگ پنگ دو تغییر عمده در این توپ ها اعمال کرد. در سال 2000 تصمیم گرفته شد که اندازه توپ ها از 38 میلی متر به 40 میلی متر تغییر کند و در سال 2014 تصمیم گرفته شده که به جای توپ های سلولوییدی از توپ های پلاستیکی استفاده شود. در ابتدای امر اینطور به نظر می رسید که جهت مبارزه با آلودگی های توپ های سلولوییدی این تصمیم گرفته شده است ولی فدراسیون جهانی پینگ پنگ (ITTF) اعلام کردم چون سرعت توپ های پلاستیکی کمتر است، تماشاگران به راحتی می توانند بازی و حرکت توپ را بهتر دنبال کنند.

بیشتر بدانید : تاریحچه پینگ پنگ در ایران و جهان

توپ های پینگ پنگ از چه موادی ساخته می شوند ؟

توپ‌های پلاستیکی پینگ پنگ

اندازه توپ های پلاستیکی مقدار کمی از توپ های سلولوییدی بزگتر بوده است و این امر باعث شده است این توپ ها را +40 می نامند و آن را بر روی توپ ها حک می کنند که خود نشانه ی تفکیک توپ های پلاستیکی از سلولوییدی می باشد. در تولید توپ های پلاستیکی با کیفیت برخی اوقات از موادی به نام ABS استفاده می شود که پلاستیکی است غیر قابل اشتعال و مقاومت بسیار بالایی دارد. این جنس باعث پیچ دهی بهتر توپ نیز می شود. یکی از تفاوت های توپ های پلاستیکی در داشتن و یا نداشتن درز می باشد.

بیشتر بدانید : آشنایی با انواع میزهای پینگ پنگ، ابعاد و مشخصات آنها

توپ‌های پلاستیکی پینگ پنگ

چرا بر روی توپ های پینگ پنگ نشان ستاره درج می شود ؟

به طور استاندارد در بازار توپ های حرفه ای پینگ پنگ با درجه بندی 1 تا 3 ستاره شناخته می شوند. برخی از کمپانی های سازنده تا 5 ستاره نیز می زنند که این امر بیشتر برای تبلیغات بیشتر می باشد و در واقع تفاوتی ندارند. همانطور که می توان حدس زد توپ های 3 ستاره از کیفیت و مقاومت بیشتری برخوردار می باشند. توپ های مسابقات باید نام ITTF  را بر روی خود داشته باشند که نشان دهنده تاییده فدراسیون جهانی تنیس روی میز می باشد. برای تمرین و تفرح بهتر است که از توپ های یک ستاره و دو ستاره استفاده نمایید که از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. اما در مسابقات بین المللی باید حتما از توپ های 3 ستاره برای بازی استفاده شود.

بیشتر بدانید : چگونه یک میز پینگ پنگ مناسب با فضای خود انتخاب کنیم ؟

چرا بر روی توپ های پینگ پنگ نشان ستاره درج می شود ؟

توپ های پینگ پنگ در چه رنگ هایی تولید می شوند؟

امروزه توپ های پینگ پنگ در دو رنگ سفید و یا نارنجی تولید و روانه بازارها می شوند. رنگ توپ مورد استفاده بستگی به رنگ سطح میز پینگ پنگ دارد. معمولا از توپ سفید برای بازی بر روی میزهای پینگ پنگ آبی رنگ و از توپ های نارنجی برای بازی بر روی میزهای سبز رنگ استفاده می شود.

بیشتر بدانید : آشنایی با انواع راکت های پینگ پنگ

توپ های پینگ پنگ در چه رنگ هایی تولید می شوند؟

برترین برندهای توپ پینگ پنگ و قیمت آنها در بازارهای ورزشی

نام هایی همچون Donic ، Fox ، Comilleou ، DHS ، Schildkrot ، STIGA به عنوان برترین تولیدکنندگان توپ و تجهیزات ورزش پینگ پنگ در جهان شناخته شده هستند به طوریکه محصولات تولیدی این نام ها در بیشتر بازارهای ورزشی دنیا یافت می شود. این کمپانی ها محصولات تولیدی خود را با توجه به نوع مصرف (تمرینی- حرفه ایتفریحی) و مواد بکار رفته در ساخت محصول با قیمت های متفاوتی به بازارها عرضه می کنند. در بازارهای ورزشی کشورمان نیز محصولات این برندها با توجه به نوع کاربری در بسته های 3 ، 6  و 10 عددی با توجه به برند تولیدکننده با میانگین قیمتی 10 الی 35000 تومان به علاقمندان ورزش پینگ پنگ عرضه می شود.

بیشتر بدانید : فواید ورزش پینگ پنگ و قوانین و مقررات این ورزش

برترین برندهای توپ پینگ پنگ و قیمت آنها در بازارهای ورزشی

پیشنهاد می کنیم پیش از خرید توپ و یا سایر لوازم و تجهیزات ورزش پینگ پنگ با کارشناسان ما در * گروه کالاورزش * تماس، و اطلاعات مورد نیاز خود از قبیل، جنس بکار رفته در ساخت محصول، برند تولید کننده، ضمانت و خدمات پس از فروش و قیمت محصول مورد نظر خود را کسب و در صورت تمایل اقدام به سفارش و خرید کالای مورد نظر خود نمائید.

کالاورزش