راهنمای خرید کفش ورزشی زنانه

اگر اهل ورزش باشید و به آن اهمیت دهید تنها علاقه کافی نیست و نیازمند ابزار می باشد از مهم ترین این ابزار ها می توان به کفش ورزشی اشاره نمود داشتن یک کفش ورزشی راحت و با دوام می تواند سلامتی را به ما در ورزش تضمین دهد   بسیاری از پزشکان نیز اشاره به این امر دارند که با پوشیدن کفش ورزشی مناسب می توان احتمال آسیب در ورزش های گوناگون را کاهش داد پس این عامل یک فاکتور مهم در خرید کفش ورزشی می باشد حال به مهم ترین عوامل  خرید کفش ورزشی می پردازیم.

 

1.کفش مناسب پا

2.کیفیت کفش ورزشی

3.وزن و سایز کفش ورزشی زنانه

4.انواع کفش ورزشی

5.قیمت کفش ورزشی

 

 

کفش مناسب پا

در انتخاب کفش باید به چند عامل مهم پرداخت یکی از آن عوامل را باید راحتی پا در کفش دانست  یک کفش هر چقدر از لحاظ ظاهری زیبا باشد اما راحت نباشد فاقد ارزش می باشد زیرا در اکثر ورزش ها فشار زیادی بر روی پا ها می باشد و اگر میزان بالایی راحتی نداشته باشد فرد را دچار آسیب می کند. یک کفش ورزشی حتما باید دارای کفی مناسب باشد. داشتن کفی مناسب باعث می شود فرد راحت تر قدم بردارد و در مکان های ناهموار دچار درد در کف پا نشود همچنین باعث دفع ضربه های وارده به مچ  پا نیز می باشد .

بیشتر بدانید : نشانه هایی که از کفش ورزشی نامناسب استفاده می کنید 

کفش مناسب پا

کیفیت کفش ورزشی

عاملی که نمی شود هیچگاه به راحتی از کنارش  عبور کرد کیفیت کفش ورزشی می باشد اما چه عواملی باعث می شود یک کفش با کیفیت باشد؟ اولین نکته در کیفیت کفش ورزشی را باید مواد اولیه استفاده شده در کفش دانست این عامل اگر رعایت نشود امکان ایجاد مشکل را برای بالا می برد. چرم های طبیعی و مصنوعات آن و پارچه های نانو را می توان بهترین بدنه برای کفش دانست و مواد پلاستیکی را از بدترین زیرا مواد پلاستیکی موجب تعریق می شود و این تعریق عامل ایجاد بیماری های پوستی می باشد

بیشتر بدانید : تاثیر کفش ورزشی بر کیفیت تمرین

کیفیت کفش ورزشی

وزن و سایز کفش ورزشی زنانه

یک کفش ورزشی مناسب حتما باید سبک باشد زیرا سنگینی باعث فشار به عضلات پا می شود و این فشار باعث ایجاد آسیب می شود حتما در زمان خرید باید وزن کفش را بررسی نمایم امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی توانسته اند با استفاده از مواد نانو وزن کفش ها را بسیار پایین آورند و همچنین استحکام بیشتر ببخشند. در انتخاب کفش های غیر ورزشی شاید ابعاد کفش خیلی اهمیت نداشته باشد اما در انتخاب کفش ورزشی سایز تمام قسمت های کفش اهمیت زیادی می یابد. ارتفاع کف پاشنه چیزی برابر با 2 سانتی متر باید باشد در پنجه شصت پا حداقل 15 میلیمتر فضای خالی داشته باشد و فضای جلوی کفش برای آزادی پا کمتر از 40 میلیمتر باید باشد رعایت این عوامل در انتخاب  بسیار مهم می باشد.

بیشتر بدانید : ساختار یک کفش ورزشی مناسب

وزن و سایز کفش ورزشی زنانه

انواع کفش ورزشی

با پیشرفت صنعت و علم و بکارگیری آن در دنیای امروز این امر میسر گردیده است که در تمام محصولات دنیایی از تنوع بوجود آید. کفش ورزشی نیز مستثنا از این موضوع نمی باشد و در انواع و طرح های مختلف با کیفیت های متفاوت در حال تولید می باشد به شکلی که تمامی کمپانی  های تولید کفش ورزشی آن ها را بنا به استفاده عموم تفکیک نموده اند این که رشته ورزشی شما چیست بسیار در انتخاب کفش اهمیت دارد به طور مثال در ورزش های از قبیل دو، فوتبال، بسکتبال، و ... که مبنای آن دو می باشد وزن بسیار اهمیت دارد اما در ورزشی های مانند صخره نوردی، کوه نوردی عواملی چون سختی کفش در زیره آن و نوع پارچه  آن در قسمت بدنه بسیار اهمیت دارد همانطور که مشخص می باشد نمی توان از هر نوع کفش ورزشی برای هر نوع ورزشی استفاده نمود و باید از کفش منحصر همان ورزشی استفاده کرد.

بیشتر بدانید : آشنایی یا بهترین کفش استوک فوتبال

انواع کفش ورزشی زنانه

قیمت کفش ورزشی

در بازار امروز اگر رشته ورزشی خود را انتخاب کرده باشید و قصد خرید کفش ورزشی را داشته باشید در روبروی خود دنیای از تنوع می بینید که هر کدام بر اساس ویژگی های که دارا هستند دسته بندی می شوند هر کدام از آن ویژگی ها وقتی اضافه می شوند باعث منحصر به فرد بودن آن کفش می شود که همین موضوع در قیمت آن نیز تاثیر گذار می باشد اما این که کفشی بسیار گران قیمت باشد نشان بهتر بودن را همیشه دارا نیست و امکان دارد مناسب پای ما نباشد پس در انتخاب کفش هیچگاه نباید قیمت آن را عامل  مهم در انتخاب کفش دانست.

 

 

کالاورزش