راهنمای خرید و انتخاب دوچرخه مناسب بر اساس نوع و قیمت

در این مقاله راهنمای خرید و انتخاب انواع دوچرخه بر اساس نوع و قیمت و همچنین تاثیر دوچرخه سواری بر روی بدن و آشنایی با دوچرخه ثابت اسپینینگ بیان شده است.

 

1.تاثیر دوچرخه سواری بر روی ماهیچه های بدن

2.انواع دوچرخه

3.قیمت انواع دوچرخه

4.خرید دوچرخه مناسب

5.دوچرخه ثابت

 

 

یکی از ورزش های مفید را می توان دوچرخه سورای نامید این ورزش با درگیر کردن بیشترین عضلات بدن یکی از بهترین ورزش ها برای تقویت عضلات می باشد.اگر بتوانید در انتخاب دوچرخه درست عمل نمایید و گزینه مناسب را انتخاب نمایید می توانید در انجام این ورزش بسیار موفق ظاهر شوید. انتخاب یک دوچرخه مناسب یک اصل مهم در این ورزش می باشد قصد داریم به برخی از عوامل آن بپردازیم.

بیشتر بدانید : 10 فایده شگفت انگیز دوچرخه ثابت برای سلامتی

 

تاثیر دوچرخه سواری بر روی ماهیچه های بدن

یکی از ورزش های پر تاثیر بر بدن را می توان دوچرخه سواری دانست این ورزش بیشترین سطح درگیری عضلات را دارد که عمده آن در عضلات همسترینگ پا و نیم تنه پایینی می باشد. استقامت در این ورزش بسیار اهمیت دارد که با انجام آن می توان به مرور آن را ارتقاع داد.

بیشتر بدانید : تفاوت دوچرخه ثابت و دوچرخه اسپینینگ

تاثیر دوچرخه سواری بر روی ماهیچه های بدن

انواع دوچرخه

دسته بندی دوچرخه ها را می توان ابتدا به دو دسته حرفه ای و غیر حرفه ای تقسیم کرد که هر کدام جداگانه نیز تقسیم می شوند ابتدا دوچرخه های حرفه ای خود به سه دسته پیست،کوهستان،جاده تقسیم می شود. بیشترین تفاوت را در نوع آلیاژ بکار رفته و جنس تایر آن ها می شود دانست در دوچرخه های پیست ضخامت تایر ها کم و سختی آنها پایین تر می باشد و به همین میزان ابتدا دوچرخه های پیست و سپس کوهستان این ضخامت زیاد و سختی بیشتر می شود.در دسته غیر حرفه ای که بیشتر عموم مردم مورد استفاده قرار می دهند قالب دوچرخه ها جاده ای می باشد که از تایر های ضخیم استفاده می شود نوع بدنه آن بسیار متنوع است از بدنه های آلومنیومی،کربنی،فلزی،تیتانیوم،آلیاژی از آلومنیوم و کربن عموما بیشتر استفاده می شود که بدنه کربنی را سبکترین نوع بدنه می شود شمارد.  

بیشتر بدانید : فواید استفاده از دوچرخه برای بانوان

انواع دوچرخه

قیمت انواع دوچرخه

تنوع بالا در مدل دوچرخه ها باعث شده است قیمت آن نیز بنا به نوع آن متفاوت باشد همانطور که گفته شد عوامل زیادی وجود دارد که باعث تغییر در قیمت یک دوچرخه نسبت به یکی دیگر شود اما می توانید با مراجعه به سایت کالاورزش یا  نشریه مهر پارسیان راحت تر به نتیجه برسید.همچنین می توانید آن را در سایت کالاورزش نیز تهیه نمایید همچنین قابلیت مقایسه را نیز دارا می باشد.

بیشتر بدانید : تاریخچه دوچرخه اسپینینگ و فواید آن

قیمت انواع دوچرخه

خرید دوچرخه مناسب

ابتدا برای خرید یک دوچرخه مناسب باید نوع نیاز خود و میزان استفاده از آن را  در نظر بگیریم زیرا تنوع در دنیای دوچرخه بسیار زیاد می باشد. پس از انتخاب آن باید این را در نظر بگیریم تا چه مقدار به نیاز ما پاسخ می دهد اگر حد بالایی را جوابگو بود و با میزان بودجه ما همخوانی داشت گزینه مناسبی برای خرید می باشد.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید دوچرخه ثابت خانگی ارزان

دوچرخه ثابت

نوعی دیگر از ورزش دوچرخه سواری را می توانید با دوچرخه ثابت نیز دنبال کنید. یک مزیت بزرگ آن را می توان سهولت استفاده از آن دانست می توانید در خانه یا محل کار خود از آن استفاده کنید در مقاله دوچرخه ثابت اسپینینگ مفصل در مورد این نوع صحبت کرده ایم با این دوچرخه می توانید  به میزان قابل توجهی فعالیت بدنی خود را بالا ببرید و چربی های اضافی بدن خود را بسوزانید ورزش با دوچرخه ثابت را یک ورزش هوازی می توان دانست. نحوه استفاده از این دستگاه بسیار اهمیت دارد زیرا اگر اصولی نباشد باعث آسیب های مانند زانو درد، گردن درد، درد در عضلات پا می شود .

 دوچرخه ثابت اسپینینگ

کالاورزش