آموزش حلقه زدن برای افراد مبتدی

در این مقاله به آموزش حلقه زدن برای افراد مبتدی و نحوه  صحیح حلقه زدن و بهترین حلقه لاغری  برای کاهش وزن بیان شده است. 

 

1. حلقه زدن

2. آموزش چند حرکت حلقه برای افراد مبتدی

2.1 حرکت اول: پهلو به پهلو

2.2 حرکت دوم: جلو و عقب

2.3 حرکت سوم: ضربه

2.4 حرکت چهارم: مدار

 

 

حلقه زدن

شاید 10 سالی باشد که دیگر به این حلقه ورزشی خود دست نمیزنید. اما حلقه یکی از وسائل ورزشی کاربردی است که میتواند روی ران، شکم، پهلو، و دستها تاثیر بگذارد. همچنین استفاده از این وسیله هنوز به همان اندازه که به یاد دارید سرگرم کننده است. سانی بکس، مربی ورزش و صاحب یک باشگاه ورزشی در شرق نشویل میگوید: وقتی از حلقه برای ورزش استفاده میکنید شاید خیلی سخت باشد که تنها به این فکر کنید که الان دارم ورزش میکنم. برای اینکه از این وسیله استفاده کنید ابتدا یکی برای خود بخرید، سپس روتینی را که در ادامه آموزش میدهیم را سه بار در هفته انجام دهید، دو دور کل حرکات را تکرار کنید. شاید در ابتدا حلقه دائم به زمین بیوفتد، اما نا امید نشوید تمرین کاری میکند بتوانید به راحتی حرکات را کامل کنید. ورزش با حلقه یکی از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن بحساب می آید.همچنین در زمانی کوتاه باعث لاغری شکم نیز می شود.در ادامه به برخی از حرکات موثر با این وسیله ورزشی می پردازیم همچنین اگر قصد خرید حلقه ورزشی را دارید می توانید به سایت نیز مراجعه نمایید.

بیشتر بدانید : مزایای ورزش با حلقه لاغری (هولاهوپ)

حلقه زدن

آموزش چند حرکت حلقه برای افراد مبتدی

 

حرکت اول: پهلو به پهلو

حرکت کلاسیک: حلقه را در سطح کمر خود نگه دارید. حرکت را با باز کردن پاها کمی بیشتر از عرض شانه شروع کنید. با دست حلقه را به طرف خارج باسن هل بدهید تا حلقه شروع به چرخیدن کند. همینطور که حلقه میچرخد باسن خود را از پهلو به پهلو بچرخانید، طوری که حلقه به دو پهلو برخورد کند. ( بستن چشمها کمک میکند بتوانید روی احساس حرکت حلقه تمرکز کنید ). یک دقیقه یا بیشتر حرکت را ادامه دهید سپس کمی استراحت کنید و دوباره تکرار کنید.

آموزش حلقه زدن: حرکت اول: پهلو به پهلو

حرکت دوم: جلو و عقب

پای خود را پله کنید، انگشتان پا رو به جلو باشد. ( مهم نیست کدام پا جلو باشد ). حلقه را در سطح کمر نگه دارید سپس حلقه را هل بدهید تا شروع به چرخیدن کند. با حرکت زانو باسن خود را به جلو و عقب حرکت دهید تا حلقه به چرخیدن ادامه دهد. حرکت رو به جلو را کمی شدیدتر انجام دهید تا حلقه نیوفتد. حرکت را یک دقیقه یا بیشتر ادامه دهید، سپس برای چند ثانیه استراحت کنید. دوباره تکرار کنید.

آموزش حلقه زدن : حرکت دوم: جلو و عقب

حرکت سوم: ضربه

بایستید پاها را کنار هم قرار دهید و کمی زانو را خم کنید. حلقه را در سطح کمر نگه دارید، پشت خود را صاف نگه دارید و به طرف جلو خم شوید، با دست خود حلقه را هل دهید تا شروع به چرخیدن کند، بدن خود را بالا و سپس پایین بیاورید تا با صاف و خم شدن زانو حلقه به حرکت ادامه دهد. عضلات شکم را منقبض نگه دارید، و سنگینی وزن خود را روی نوک انگشتان بدهید. حلقه باید تقریبا عمود بر زمین باشد. حرکت را به مدت 30 ثانیه ادامه دهید. کمی استراحت کنید و یک یا دو مرتبه دیگر تکرار کنید.

آموزش حلقه زدن : حرکت سوم: ضربه

حرکت چهارم: مدار

بایستید و پاها را کنار هم قرار دهید، و حلقه را مستیقم جلوی بدن خود نگه دارید. حلقه را به حرکت دربیاورید تا دور دستتان شروع به چرخیدن کند. ( دست خود را آرام بالا و پایین ببرید تا حلقه به چرخیدن ادامه دهد ). به آرامی دست خود را به بالای سر بیاورید، به چرخاندن حلقه ادامه دهید – وقتی حلقه را بالا میبرید باید دور انگشتان و کف دست بچرخد. این حرکت را به مدت یک دقیقه ادامه دهید و سپس به حالت اول بازگردید، سپس حرکت را با دستی دیگر تکرار کنید.در ابتدای شروع حرکات با حلقه شاید با سختی روبرو شوید ولی با استمرار در حرکات می توانید آنها را یاد بگیرید و با انجام آنها اندامی متناسب بدست آورید ورزش با حلقه را یکی از کم هزینه ترین ورزش ها و مناسب ترین ورزش شکم می توان بحساب آورد که در زمانی کوتاه ما را به هدف نهایی خود نزدیک می کند.

بیشتر بدانید : مضرات تمرین با حلقه لاغری (هولاهوپ)

آموزش حلقه زدن : حرکت چهارم: مدار

کالاورزش