آشنایی با فواید ماساژ و صندلی ماساژ و انواع ماساژ

ماساژ یا اسم سنتی آن همان مشت و مال که از قدیم با آن آشنایی داریم و بیشتر آن را در حمام های سنتی و برخی استخر ها مشاهده کرده ایم می شناسیم. ماساژ باعث نرم شدن استخوان ها، عضلات و باز شدن گرفتگی می گردد و سبب از بین رفتن خستگی فرد می شود. با گذشت زمان از دیرباز تا به امروز ماساژ رنگ عملی تر به خود گرفته است و به ماساژ درمانی تبدیل گردیده است. بسیاری از محققان ماساژ را به عنوان یک روش مناسب که سبب کاهش درد و یا از بین رفتن آن می شود می دانند. ماساژها بسیار متنوع شده اند و هر کدام بنا به اثر گذاری بر عضو ها انجام میگیرد در ادامه برخی از آنها را معرفی می نماییم.

 

1. انواع ماساژ

 1.1 ماساژ شدت کم

 1.2 ماساژ استخوانی

 1.3 ماساژ شدت زیاد

 1.4 ماساژ نقاط حساس

 1.5 ماساژ اسپورت

 1.6 ماساژ سنگ

2. موارد احتیاط در ماساژ

3. صندلی ماساژ

4. نحوه کار صندلی ماساژ

5. مهم ترین ویژگی های  صندلی  ماساژ

6. نتیجه پایانی

 

انواع ماساژ

دسته بندی کلی ماساژ ها را می توان 6 دسته بدانیم:

ماساژ شدت کم

 ماساژ استخوانی

ماساژ شدت زیاد

 ماساژ نقاط حساس بدن

ماساژهای اسپورت

ماساژ سنگ

 

ماساژ شدت کم

در این ماساژ مقدار فشار بسیار کم می باشد و به آرامی ضربه ها بر پشت وارد می شود ماساژ باعث می شود که حالت نرمی به تمام اعضای بدن شما دست بدهد  و به آرامش جسمی و ذهنی برسید. اگر تحت استرس و فشار می باشید این ماساژ برای شما بسیار مفید می باشد و سبب می شود به آرامش برسید. ماساژ کالیفرنیایی، اسالن، ماساژ تایلندی از دسته ماساژ های شدت کم می باشند.

ماساژ شدت کم

ماساژ استخوانی

اساس این ماساژ بر پایه درمان از روش ماساژ ماهیچه ها و استخوان ها می باشد و باعث کاهش یا از بین رفتن درد در این ناحیه ها می شود این ماساژ  باعث افزایش هشیاری درونی شما می گردد و تاثیر پذیری بیشتری نسبت به دیگر ماساژ ها دارد از نکات مهم در این ماساژ نوع اصولی آن می باشد اگر فرد ماساژ دهنده تسلط کمی بر روی این ماساژ داشته باشد سبب بروز آسیب در فرد می گردد در انتخاب مراکز بسیار دقت نمایید.

ماساژ استخوانی

ماساژ شدت زیاد

ماساژ شدت زیاد از دسته ماساژ عمیقی که تاثیر آنها بسیار شگرف و عینی استمی باشد این ماساژ بر روی قسمت های حساس بدن تاثبر گذاری بالای دارد و میزان انرژی را  در تمام بدن تنظیم می کند. سبب می شود  کانال هایی برای ورود و خروج انرژی باز شود و مزایای بیشماری را به همراه دارد. باعث کاهش درد های چون کمر درد، سر درد، بیخوابی و آرتروز می شود میزان فشار در این ماساژ زیاد می باشد و فرد حتما باید بدنی انعطاف پذیر و نرم داشته باشد تا سبب آسیب نگردد.

ماساژ شدت زیاد

ماساژ نقاط حساس

فشار های وارده بر بدن باعث ایجاد آسیب می شود و فرد را دچار مشکلات عضلانی و استخوانی می کند و مواد زائد را در آن قسمت انباشته میکند این ماساژ باعث دفع تکسین و ترشح آندروفین در بدن می شود. این هورمون باعث از بین رفتن فشار های ماهیچه ای شده و دردهای که از طریق آسیب های ورزشی بوجود آمده را از بین می برد  از بزرگترین فواید این ماساژ تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل کمر درد، سر درد، اسم، و خشکی ستون فقرات می شود نام برد تمام مزایای این ماساژ از طریقه علمی ثابت شده می باشد.

ماساژ نقاط حساس

ماساژ اسپورت

این ماساژ بیشتر برای ورزشکاران توصیه می شود و تلفیقی از ماساژ نقاط حساس می باشد. انجام این ماساژ باعث می شود ورزشکار کار خود را به راحتی انجام دهد احساس خستگی در او از بین برود  آسیب های ورزشی را بهبود می دهد، از ورم کردن قسمت های مختلف بدن جلوگیری می کند و سبب بهبود اندام صدمه دیده می شود. این ماساژ به عمق بدن نفوذ می کند و سبب تسریع گردش خون می شود ماساژ سوئدی از دسته این ماساژ می باشد.

ماساژ اسپورت

ماساژ سنگ

در این ماساژ ابتدا سنگ های با سطح صاف را به روغن آغشته می کنند و سپس با آن به بدن فرد فشار وارد می نمایم سنگ ها دارای خواص درمانی جادویی می باشند و برای آن دسته که به آن معتقد می باشند توصیه می گردد.

بیشتر بدانید : 5 نوع ماساژ در جهت بهبود بدن پس از تمرین

ماساژ سنگ

موارد احتیاط در ماساژ

در صورتیکه مبتلا به تب ، التهاب، یماری عفونی و پوستی هستید از ماساژ اجتناب کنید هیچگاه روی زخمهای باز یا سوختگی یا موضع جراحت قبلی ماساژ انجام ندهید در صورت ابتلا به یک بیماری مزمن، سرطان یا بیماری قلبی ، قبل از انجام ماساژ با پزشک خود مشورت نمایید  در صورتیکه باردار هستید به ماساژ درمانگر خود اطلاع دهید.

موارد احتیاط در ماساژ

صندلی ماساژ

سوالی که بسیاری از خود می پرسند صندلی ماساژ چیست و چگونه عملکردی دارد. صندلی ماساژ دستگاهی  می باشد که پیشرفته ترین تجهیزات ماساژی را در خود گنجانده است و دارای یک اصول ماساژ در خود می باشد و می توان از آن به نام یک دستگاه سلامتی نام برد این دستگاه توانای این را دارد در یک بازه زمانی که خود فرد اغلب آن را تعیین می کند کل بدن را ماساژ دهد. در ادامه کاربردی ترین  موارد را در مورد صندلی ماساژ بیان می نماییم. همچنین می توانید جهت خرید به سایت کالا ورزش مراجعه نمایید.

صندلی ماساژ

نحوه کار صندلی ماساژ

تمام صندلی های موجود در بازار با برق کار می کنند و برخی از آنها دارای باطری نیز می باشند در تمامی صندلی ها از کیسه هوا و غلتک استفاده می شود . کیسه های هوا بیشتر در قسمت های شانه، پاها،دست کمر می باشند بسیاری از تنظیمات شدت ماساژ و دیگر برنامه ها از طریق کنترل پنل بر روی دستگاه یا ریموت کنترل قابل استفاده است. این صندلی ها انتخابی عالی برای افراد پر استرس و مشغله می باشد.

نحوه کار صندلی ماساژ

مهم ترین ویژگی های  صندلی  ماساژ

هر صندلی ماساژ بنا به نو خود دارای ویژگی های متفاوتی می باشد بسته به میزان هزینه شما هر کدام تغییر می کند اما مهم ترین ویژگی صندلی را می توان کیسه های هوا برای تمامی ناحیه های مهم بدن، غلتک برای قسمت پاها، تعداد برنامه های ماساژی، سیستم acupoint جهت اعمال میزان فشار مناسب،سیستم گرمادهی و لرزش،ماساژ سه بعدی، تعداد مسیر ماساژ،مدیا پلیر، و ریموت می باشد.

مهم ترین ویژگی یک صندلی  ماساژ

نتیجه پایانی

در زندگی امروزی که همواره مشغله و استرس بر آن حکم فرما می باشد ماساژ را می توان یک راه درمان و غلبه بر آن ها دانست بنا به نوع مشکل خود می توانید آن را انتخاب و درد های خود را تسکین دهید با استفاده از صندلی ماساژ شما می توانید از ماساژ ایده آل در هر زمان با دسترسی بالا برخوردار شوید و در هزینه ای خود با خرید آن صرفه جویی نمایید.

کالاورزش