ورزشکارانی که وارد سیاست و سینما شده اند

در دنیای امروز که هر انسانی بدنبال شهرت و موفقیت میگردد می توان برخی از چهره های ورزشکار را در این بین دید که دنیای ورزش برایشان کوچک بوده و پا به دنیای سینما و سیاست گذاشته اند. سیاست را می توان بزرگ ترین تریبون برای دیده شدن دانست چون در دنیای امروز کمتر کسی را میتوان دید که از دنیای سیاست بی خبر باشد از این رو ورزشکارانی که وارد سیاست شده اند نیز کم نمی باشند و روز به روز به تعداد آنها اضافه میگردد قصد داریم در ادامه به زندگی برخی از آنها و چگونگی ورود آنها به سیاست بپردازیم.

 

1. دواین جانسون ملغب به راک

2. رونالد ریگان

3. آرنولد شوارتزنگر

 

 

دواین جانسون ملغب به راک

دواین جانسون با نام کامل دواین داگلاس جانسون ملقب به راک در 2 مه 1972 در هایورد کالیفرنیا متولد شد. او دارای خانواده ورزشی بود به شکلی که پدر مادرش هر دو کشتی گیر حرفه ای بودن راک در ابتدا راه پدر مادر خود را دنبال نکرد و علاقه مند به فوتبال امریکایی شد و توانست در این ورزش در یک دوره برنده شود ولی پس از آن مانند بقیه اعضای خانوادش به کشتی بازگشت و به یک کشتی کج کار حرفه ای تبدیل شد. او در سال 1999 در مسابقات جهانی WWE شرکت کرد و با نام The Rock در این مسابقات به شهرت فراوانی رسید. این شهرت و آوازه در همان سال راک را تشویق به بازیگری کرد و  برای اولین بار به سینما رفت و در سال 2001 فیلم بازگشت مومیایی را بازی کرد. دو سال قبل از شرکت در مسابقات جهانی WWE او با دنی گارسیا ازدواج کرد اما این پیوند بین این دو بیشتر از 10 سال بطول نینجامید و از هم جدا شدند و پس از گذشت اندکی زمان با لورن هاشینی نامزد شد او در فیلم های بسیاری همچون: سریع و خشن، جومانجی،رمپیج و ... بازی کرده است حال او صحبت از ورود به عرصه سیاست میکند و گفته میشود راک سازمانی را با عنوان «راک را پیش ببر ۲۰۲۰» راه‌اندازی کرده که قصد دارد با کمیسیون انتخابات فدرال همکاری کند تا در نهایت بتواند از حمایت آنها برخوردار شود. او قصد دارد رقیبی جدی برای  دونالد ترامپ در انتخابات آینده باشد. میزان دارای او بیش از 200 میلیون دلار تخمین زده می شود.

دواین جانسون ملغب به راک ستاره هالیوود و قهرمان اسبق کشتی کج- دونالد نرامپ رئیس جمهور امریکا

رونالد ریگان

رونالد ریگان متولد ایالت ایلینوی امریکا و متولد 6 فوریه 1911 می باشد او که در دوران نوجوانی در امر اقتصاد و جامعه شناسی استعداد بخصوصی داشت راهی کالج شد و لیسانس خود را در این رشته کسب کرد سپس او به آیووا رفت تا به کار در رادیو بپردازد او در  سن 21 سالگی فعالیت هنری خود را با کار در ایستگاه‌های رادیویی کوچک آغاز کرد و کمی بعد به عنوان گزارشگر ورزشی استخدام شد ولی چندان در این عرصه موفق نبود  و تصمیم گرفت به لس آنجلس برود او برای ورود به هالیوود تست بازیگری داد و پس از پذیرفته شدن، با کمپانی برادران وارنر قراردادی 7 ساله امضا کرد و تا مدتی تنها در فیلم‌های درجه 2 بازی می‌کرداما هدف اول او در آن زمان هنرپیشگی و بازیگری در فیلم ها و سریال های سطح اول  بود و توانست در فیلم های موفقی همچون: نوت راکنی آمریکایی،ردیف پادشاهان و ... به هنرپیشگی بپردازد. موفقت او بسیار چشمگیر و روز افزون بود و توانست به سرعت در امر بازیگری پیشرفت کند پیشرفت او سبب شد تا در صنف بازیگران به عنوان رئیس صحنه و سپس سخنگوی جنرال الکتریک کار کند. این موفقیت از او سبب شد تا در سن 55 سالگی قدم بر عرصه سیاست بگذاره زندگی سیاسی او با شرکت در انتخابات فرماندهی ایالت کالیفرنیا آغاز شد و توانست 33 فرماندار اینن ایالت بشود میل به جلو در او هیچگاه از بین نرفت و توانست جیمی کارتر را در 40 دوره ریاست جمهوری شکست دهد و رییس جمهور امریکا نام گرفت پیشرفت او که از چشم هیچکس پوشیده نبود و این سبب شد تا او را از میان برداند و در سال 1981 او در یک حمله تروریسی مورد حمله قرار گرفت اما جان سالم به در برد اما بخاطر بیماری و سرطان روده و آلزایمر  در سن 93 سالگی در سال 2004 بدرود حیات یافت میزان دارای او حدود 93   میلیون دلار تخمین زده می شود.

رونالد ریگان ستاره سایق هالیوود و رئیس جمهور اسبق امریکا

آرنولد شوارتزنگر

آرنولد آلویس شوارتزنگر در 30 ژوئیه 1947 در تال، اشتایرمارک در اتریش متولد شد. پدر او گوستا شوارتزنگر رئیس پلیس  و مادرش اورولیا بودند. پدر او در ارتش نازی  نیز سابقه خدمت داشته است آرنولد در سال 1971 برادر بزرگ خود را در تصادف از دست داد  او در سن 14 سالگی بدنسازی را به جای ورزش فوتبال شروع کرد و به زودی به موفقیت های بزرگی رسید. اما فوتبال برای او همه چیز نبود و او بدنبال چیزی فراتر از فوتبال بود از این رو در سن 17 سالگی وارد رقابت های بدنسازی شد و در 22 سالگی اولین قهرمانی خود را کسب کرد او در دوران ورزشی خود بیش از 20 دوره رقابت های بدنسازی شرکت کرد که توانست در اکثر آنها عنوان اولی را کسب کند او که در سال 1980 نفر اول مستر المپیا در استرالیا شد دیگر کمتر کسی بود که او را نشناسد و به اوج شهرت خود در بدنسازی رسیده بود اما باز هم او بدنبال پیشرفت بیشتر بود و دیگر سقف بدنسازی برای او بلند نبود. طبق گفته نزدیکان آرنولد او هدف اصلی خود را نقل مکان کردن به امریکا بازیگر شدن و ازدواج با یک دختر از خاندان کندی می دانست و توانست به هر سه آنها دست یابد. ماریا شرایور همسر اول آرنولد خواهر زاده جان اف کندی بود او هم اکنون دارای 4 فرزند می باشد. پیوند او از همسسرش سرانجام در سال 2011 به اتمام رسید و او از همسرش جدا شد. در زمینه‌ سینما و هالیوود هم به دلیل ازدیاد کارهای او، تک تک آثار او را نام نمی‌بریم. اما معروف‌ترین فیلم‌های او نابودگر ، غارتگر  است در ضمن آرنولد کتابی حاوی زندگی‌نامه‌ی خودش  به نام یادآوری مطلق  را نوشت که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد آرنولد دوبار به عنوان پر دستمزدترین بازیگر هالیوود شناخته شد و به نوعی سقف دستمزد یک بازیگر در هالیوود را دریافت کرده بود.

آرنولد شوارتزنگر ستاره هالیود و قهرمان اسبق مستر المپیا و فرماندار سابف کالیفورنیا

او در فیلم نابودگر ۲ در سال ۱۹۹۱ دستمزدی معادل ۲۰ میلیون دلار و در فیلم نابودگر ۳ سال ۲۰۰۰، ۳۰ میلیون دلار دستمزد گرفت. سپس از دوری بازیگری خود  او در هفتم اکتبر ۲۰۰۳ فرماندار کالیفرنیا به جای گری دیویس شد و در هفدهم نوامبر ۲۰۰۳ سوگند خورد تا راه گری دیویس را ادامه دهد. در شانزدهم سپتامبر ۲۰۰۵ اعلام کرد که می‌خواهد درسال ۲۰۰۶ دوباره فرماندار کالیفرنیا شود. او در سال ۲۰۰۵ بهترین و محبوبترین سیاست‌مدار سال انتخاب شد. آرنولد حقوق سالانه ۱۷۵ هزار دلار حاصل از فرماندار شدن را قبول نکرد و تمام این پول را به سازمان‌های خیریه اهدا کرد. او درآمد بسیار بالایی را در هالیوود جمع‌آوری کرده بود و نیاز به دریافت حقوق سالانه فرمانداری نداشت و در عوض آن را صرف امور خیریه کرد تا از نظر محبوبیت بتواند بیش از پیش در دل مردم جای گیرد. مردم از او به عنوان فرشته نجات کالیفرنیا نام می‌بردند که همانند ترمیناتور با مشکلات مبارزه می‌کرد.

 

کالاورزش